فایل ورد word تحقیق انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word تحقیق انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word تحقیق انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word تحقیق انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word تحقیق انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل :

مقدمه
یكی از دستاوردهای انقلاب اسلامی فرو شكستن قالب‌های فكری نظریه‌پردازی درمورد انقلاب‌هاست. ازجمله نظریه‌های مطرح در محافل علمی جهان، نظریه خانم تدا اسكاچپل دركتاب دولت‌ها و انقلاب‌های اجتماعی است كه همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی درسال 1979م به چاپ رسید.
انقلاب اسلامی ایران كه مبتنی بر آموزه‌های شیعی است، درسال 1357 (1979م) به پیروزی رسید. ماهیت انقلابی اندیشه شیعی، اعتقاد به ظهور منجی موعود(عج) و برپایی حكومتی بر محور عدل و عدالت موجب پویایی تفكر شیعی بوده و سبب گردیده است تا شیعیان از وضع موجود ناراضی بوده و همواره به سوی وضعی مطلوب‌تر گام بر دارند.
بر این اساس، سیر تاریخی تفكر شیعه حاكی از آن است كه اندیشه سیاسی شیعه با توجه به وضع و شرایط هر زمان در قالبی خاص ظهور نموده و موجب بقای سازمان خویش گردیده است.
اگر چه شیعه در طول حیات خویش در دوران‌های مختلف در قالب مفاهیمی همچون تقیه موجودیتش را حفظ نموده است؛ اما وجود مفاهیمی همچون امر به معروف و نهی از منكر، جهاد، ظلم‌ستیزی و دفاع از مبانی و اصول اسلام دایره تقیه را محدود ساخته و شیعه را به اقدام عملی ملزم می‌سازد. بنابراین نارضایتی و خشم از وضع موجود و آرمان وضع مطلوب آن گاه كه در كنار حس پرخاشگری و ظلم‌ستیزی قرار گیرد، منجر به وقوع تحولی در راستای نفی وضع موجود و جایگزینی وضعیت مطلوب خواهد شد. در این میان آنچه محرك اصلی خواهد بود مكتبی است كه این اندیشه بر اساس آن شكل گرفته است.
برای وقوع چنین تحولی در كنار شاخصه‌های فوق، وجود رهبری آگاه و عالم كه نمونه‌ای از انسان ایده‌آل اسلام باشد ضروری می‌نماید؛ چراكه در هر مرحله از این حركت تحول‌آفرین امكان انحراف از مسیر حقیقت و موج‌سواری شخصیت‌های فرصت‌طلب دور از ذهن نمی‌باشد و تاریخ گواه این مطلب است كه حركت‌های آزادی‌بخش شیعی همچون نهضت مشروطیت و نهضت ملی‌شدن صنعت نفت چگونه از مسیر اصلی به بیراهه كشانده شد.

لینک کمکی