فایل ورد word تحقیق انتفاضه الاقصی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word تحقیق انتفاضه الاقصی دارای 40 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word تحقیق انتفاضه الاقصی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word تحقیق انتفاضه الاقصی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word تحقیق انتفاضه الاقصی :

انتفاضه واژه ای است كه از سال. 1366 ش وارد واژگان انقلابی سیاسی مصطلح روزمره شده است. تا پیش از این لفظ انتفاضه فقط در كتابهای لغت مشهود بود ولی با خیزش توده های مسلمان فلسطین و استمرار آن امروز شاید كمتر كسی باشد كه نسبت به انتفاضه (قیام اسلامی فلسطین) بی اطلاع باشد. فلسطینیان معترض و خشمگین نسبت به نیروهای اشغالگر در مقابله با صهیونیست ها از سنگ استفاده می كردند و با پرتاب سنگ به طرف اشغالگران از خودشان دفاع می كردند به این جهت از انتفاضه به عنوان انقلاب سنگ نیز یاد شده است.
در تاریخ معاصر فلسطین از آغاز اشغالگری اسراییل تاكنون چهار انتفاضه رخ داده كه عمر سه انتفاضه در طی سالهای 1300 1312 1318 نسبتا كوتاه بوده و به شكست انجامید در واقع روند سه انتفاضه در همان مقطع اول تاریخ معاصر فلسطین بوده است. اما از انتفاضه ای كه از سال 1366 شروع شد به عنوان انتفاضه بزرگ یاد می شود كه همچنان ادامه دارد.
انتفاضه دارای دو ویژگی اصلی است: مردمی بودن و اسلامی بودن در واقع با شروع انتفاضه فلسطینیان پس از چهل سال در موضع تهاجمی و اسراییل در موضع تدافعی قرار گرفت. امنیت داخلی اسراییل به شدت به خطر افتاد و همین امر ضرورت طرح حل مساله فلسطین را برای اسراییلیها مطرح ساخت. انتفاضه توانست چند محور اساسی را در تحولات فلسطین ایجاد كند:
1 ـ میدان مبارزه با اشغالگران را پس از سالها بار دیگر به داخل سرزمینهای اشغالی هدایت كرد. این درحالی بود كه تعیین سرنوشت مردم فلسطین در مذاكرات دیپلماتیك پشت درهای بسته توسط دیپلمات های عربی و غربی خارج از اراضی اشغالی رقم می خورد.
2 ـ انتفاضه سبب شد عنصر فلسطینی را در موضعی قرار دهد كه دیگر نه تنها حكم طرف مغلوب را نداشته باشد بلكه در بسیاری از مقاطع شرایط خاصی را به دشمن خود تحمیل كند.
3 ـ انتفاضه همچنین به گروههای فلسطینی خارج از سرزمینهای اشغالی نیز اعتبار بخشید. به عنوان مثال ساف را از بن بستی كه در آن درگیر بود نجات بخشید انتفاضه باعث شد كه صهیونیست ها در موضع دفاعی قرار بگیرند و برای خاموش كردن انتفاضه به سازمان آزادیبخش فلسطین امتیاز بدهند. در واقع یكی از علل پیشرفت اولیه روند سازش در خاورمیانه و امضا توافق اولیه بین ساف و اسراییل خطرات انتفاضه و گسترش قیام فلسطینی های مناطق اشغالی بود.

لینک کمکی