فایل ورد word سیستم های لوله کشی در نیروگاه ها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word سیستم های لوله کشی در نیروگاه ها دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word سیستم های لوله کشی در نیروگاه ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word سیستم های لوله کشی در نیروگاه ها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word سیستم های لوله کشی در نیروگاه ها :

موضوع : فایل ورد word سیستم های لوله کشی در نیروگاه ها

توضیح : این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد

مقدمه
سیستم‌های لوله‌كشی در نیروگاه‌ها به لحاظ نقش مهمی كه در انتقال سیال و انرژی و برقراری ارتباط سیستماتیك بین تجهیزات به منظور انجام مراحل مختلف عملیات در سیكل حرارتی برعهده دارند از اركان اصلی طراحی و ساخت محسوب می‌گردند. كاربرد تكیه‌گاه‌ها و نگهدارنده‌های مناسب در سیستم لوله‌كشی یكی از مهمترین مراحل طراحی سیستم لوله‌كشی به شمار می‌آید. استانداردهای ANSI, DIN, BS در رفلیز تكیه‌گاه‌ها و نگهدارنده‌های استاندارد جهت سیستم لوله‌كشی می‌باشد.
عوامل موثر و معیارهای انتخاب تكیه‌گاه‌ها و نگهدارنده‌های لوله (Supports)
انتخاب مناسب و درست نوع ومحل تكیه‌گاه‌ نقش مهمی در طراحی خطوط لوله ایجاد می‌كند تكیه‌گاه‌ها و نگهدارنده‌های لوله دارای انواع مختلفی می‌باشند كه هر یك به منظور خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند بعضی از مواردی كه در استفاده از تكیه‌گاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:
- تحمل وزن لوله (شامل خود لوله، وزن سیال داخل آن و نیروی عكس‌العملی)
- دادن انعطاف‌پذیری كافی به شبكه لوله
- گرفتن ارتعاشات وارده بر لوله
- فراهم نمودن امكان انبساط حرارتی لوله
- هدایت و كنترل تغییر مكان لوله
- ثابت نمودن لوله
یك تكیه‌گاه بسته به نوع آن می‌تواند یك یا تركیبی از موارد فوق را تامین نماید در انتخاب تكیه‌گاه و محل آن باید به مواردی نظیر افزایش تنش در لوله‌ها به مقداری بیش از حد مجاز، تغییر مكان لوله به مقداری بیش از مقدار مجاز آن از نظر تداخل با تجهیزات جانبی خط لوله یا سایر لوله‌ها، وارد آمدن صدمه به اتصالات انبساط حرارتی و انعطاف‌پذیری خط لوله و سازه نگهدارنده لوله توجه شود.
انتخاب نوع و اندازه تكیه‌گاه‌ برای نگهدارنده‌های لوله‌ها بستگی به مقدار بار وارده و محدودیت‌های فیزیكی طرح دارد مهمترین عوامل تعیین كننده نوع تكیه‌گاه مناسب برای لوله‌ها، عملكرد تكیه‌گاه مقدار بار وارده و محدودیت‌های فضای نصب آن می‌باشد به طور كلی موارد زیر در انتخاب یك تكیه‌گاه لوله باید در نظر گرفته شوند.
1- دمای طراحی به كار رفته در انتخاب بست‌ها، پیچ‌های U شكل، گیره‌های نگهدارنده لوله و یا سایر اتصالاتی كه در تماس مستقیم با لوله می‌باشند برابر با دمای سیال داخل لوله می‌باشد مقاومت این اجزاء ممكن است به علت كاهش تنش تسلیم آن‌ها در اثر افزایش دمای طراحی كاهش یابد اثرات انبساط حرارتی لوله نیز باید در پیش‌بینی فاصله بین بست و لوله ونیروهای اصطكاك حاصله در نظر گرفته شود.
2- معمولاً لوله‌هایی كه در دمای بالا قرار دارند و یادر معرض تقطیر بخار موجود هوا روی سطح خارجی خود می‌باشد عایق‌كاری می‌شوند در طراحی تكیه‌گاه و انتخاب آن باید مساله عایق لوله در نظر گرفته شوند ضخامت عایق قبل از طراحی یا انتخاب تكیه‌گاه‌ برای لوله باید تعیین شده باشد.
فایل ورد word سیستم های لوله کشی در نیروگاه ها
فهرست مطالب
مقدمه 1
عوامل موثر و معیارهای انتخاب تكیه‌گاه‌ها و نگهدارنده‌های لوله (Supports) 2
معیارها و عوامل موثر در انتخاب آویز صلب 4
معیارها و عوامل موثر درانتخاب آویزهای فنری 5
مشخصات فنی تكیه‌گاه و نگهدارنده‌ها 6
پایه‌ها و نگهدارنده‌ها 6
آویز صلب 6
آویز فنری 7
آویز فنری ثابت 7
لرزه‌گیرها 8
تكیه‌گاه‌های هادی (Guides) 9
عوامل موثر در انتخاب لرزه‌گیرها (Snubbers) 9
عوامل موثر در انتخاب موج‌گیرها (Sway Beraces) 10
وضعیت و نوع سازه نگهدارنده سیستم لوله 11
عوامل موثر ومعیارهای انتخاب تكیه‌گاه‌های لغزنده (Sliding Support) 12
معیارها و عوامل موثر در انتخاب قیدها (restraints) 12
مهارها (Anchors) 13لینک کمکی