فایل ورد word نانو تکنولوژی و الکترونیک بیوملکولی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word نانو تکنولوژی و الکترونیک بیوملکولی دارای 45 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word نانو تکنولوژی و الکترونیک بیوملکولی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word نانو تکنولوژی و الکترونیک بیوملکولی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word نانو تکنولوژی و الکترونیک بیوملکولی :

موضوع : فایل ورد word نانو تکنولوژی و الکترونیک بیوملکولی


توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد


چكیده
تجربه پیشرفت‌های سریع در دو دهه اخیردر بیو تكنولوژی, الكترونیك و سیستم‌های كامپیوتری فرصت‌های جدیدی را در اختیار بشر قرار داده است تا با به اشتراك گذاشتن آنها پیشرفت‌های تكنولوژیكی جدیدی را فراهم سازد. نانوتكنولوژی از تلاقی این حركت‌ها حاصل آمده است یكی از موضوعات اصلی در نانوتكنولوژی نانوالكترونیك است كه به دو بخش الكترونیك مولكولی والكترونیك بیومولكولی تقسیم می‌شود. در الكترونیك بیومولكولی هدف بر این اصل استوار است كه امكان ایجاد سیستم‌ها و كامپیوترهای مختلف در اثر اختلاف مبانی فیزیك و ریاضی با دانستنی‌های زیست شناسی به‌وجود آید.
مقدمه
هرچیزی كه درپیرامون ما قرار دارد از اتم‌ها ساخته شده است یعنی می‌توانیم اتم‌ها را به نوعی كوچكترین واحد سازنده مواد بنامیم.ازعصر حجر گرفته تا اعصار بعد از آن(مس، برنزوآهن)كه پشت سرهم در زمانهای مختلف پدید آمده‌اند و در حال حاضر هم كه عصر سیلیكون‌ها در جریان است بشر را همواره متوجه این مسأله كرده است كه چگونه و با چه اصولی میلیاردها اتم در كنارهمدیگر قرارمی‌گیرند و بطورهم زمان‌‌‌، یك شكل ومدل خاصی را ایجاد می‌كنند تا شی‌ ماكروسكوپیك به‌وجود آید.حتی در حال حاضر در دنیای پیشرفته میكروالكترونیك یك تراشه كامپیوتر با بالاترین تكنولوژی وكوچكترین حجم وقتی با یك اتم مقایسه می‌شود مثل یك كوهستان در مقابل یك خرده سنگ است. تكنولوژی حاصل از قرن بیستم شاید درحال حاضر خیالی باشد ولی حالت واقعی به خود می‌گیرد وقتی كه تصور كنیم در قرن بیست ویكم بشر قادر خواهد بود اجسامی در بالاترین سطح از نظر كیفیت كنترلی تولید كند كه حدحسایست آنها هم اتمی باشد. طبیعت برای میلیون‌ها سال است كه این نقش را با ظرافت كامل انجام می‌دهد ومصالح ساختمانی را با دقت اتمی در كنار هم قرار می‌دهد. هر موجود زنده‌ای از سلول‌هایی ساخته شده است كه مملو از نانو ماشین‌هایی همچون پروتئین‌ها، DNA، RNAوغیره می‌باشند. و هر كدام از این نانوماشین‌ها مجموعه‌ای از مولكولها و اتم‌ها هستند كه تغییر در جایگاه هر كدام از آنها می‌تواند باعث خسارت واختلال در عملكردشان شوند. نانوتكنولوژی، علم ساختن مجموعه‌هایی همانند ماشینها، غذاها، خانه‌ها وسفینه‌های فضایی می‌باشد كه با تجمع وجای گیری مناسب اتم‌ها ومولكولها به وجود می‌آیند. با اتحاد فرآورده‌ها و معلومات شیمی وتوانایی‌های مهندسی و ماشین‌های خود سامان ده خودساز،امكان تولید كالاهای مورد نیاز در زندگی روزمره از مواد خام ارزان قیمت فراهم می‌شود.
شكل1. شماتیك از نحوه قراردادن اتم‌ها در كنار همدیگر
نانوتكنولوژی، علم دستكاری مولكولی واتمی می‌باشد. به عبارت‌ساده‌تر، اجزای ساختاری یك مجموعه را از حد اتم یا مولكول برنامه‌ریزی می‌كند.یك نانو متر 9-10 متر است (عرض 3 یا 4 اتم) واگر بخواهیم آ‎ن را خوب تجسم كنیم می‌توانیم یك توپ فوتبال را در اندازهجهان تصور كنیم. در این صورت، اتم‌های آن قابل رویت خواهند بود و هر كدام از اتم‌ها در اندازه یك حبه انگور مشخص و نمایان خواهند شد.
نانو‌تكنولوژی را می‌توان یك اتقلاب بزرگ در ساختن مجموعه‌ها نامید كه بشر را می‌تواند در نیمه اول قرن بیست و یك به خود مشغول سازد. نانو‌تكنولوژی با به كارگیری اطلاعات فیزیك،شیمی ومهندسی، اشیا را اتم به اتم ومولكول به مولكول خواهد ساخت وفراگیری فوت‌وفن آن باعث خواهد شد كه شما با مهارت و بدون نقض هیچ كدام از قوانین جاری در فیزیك، مكانیك مولكولی و مكانیك كوانتوم اتم‌ها را هر جا كه نیاز دارید قرار بدهید.نانوتكنولوژی به خوبی خصوصیات فیزیكی شناخته شده اتم‌ها و مولكولها را برای ساختن دستگاههای جدید با خصوصیات خارق‌العاده به‌كار می‌برد.
همانطور كه اشاره شد، زمینه‌‌های فعالیتی نانوتكنولوژی وسیع بوده و می‌تواند حوزه‌های مختلف عملی را زیر پوشش قرار دهد و اگر بخواهیم یك جمع بندی كلی از حوزه فعالیتهای نانوتكنولوژی داشته باشیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره كنیم:
1. نانوالكترونیك و تكنولوژی اطلاعات.
2. مدیریت وسرپرستی مدل‌سازی وشبیه‌سازی ساختارها و فرایندهایی در اندازه نانو.
3. توسعه روش‌ها ودستگاههای آزمایشگاهی برای اندازه‌گیری خصوصیات كمّی‌ و كیفی در حد نانومتری.
4. ارتباط بازیسـت‌شناسی (ســاختارهای زیســتی‌وسیسـتمهایی با الگوهای زیسـتی) –نانوبیوتكنولوژی -
5. سنتز، سامان دهی و توسعه مواد نانوساختاری با طراحی.
6. معماری وطراحی دستگاه ها وسیستم ها.
نانوالكترونیك [16]
تقریباً از 40سال پیش یك رشد بسیار زیادی در كامپیوترهای الكترونیكی شروع شده است كه باگذشت زمان قدرت آنها نسبت به حالت های اولیه آن بسیار زیادتر می‌شود و در همین حین نیز از حجم ترانزیستورها كاسته می‌شود. با وجود این قوانین مكانیك كوانتوم، محدودیت تكنیك‌های‌ ساخت وساز ممكن است به زودی ازكاهش بیش از این، از لحاظ اندازه در ترانزیستورهای FET معمولی جلوگیری شود. بیشتر تحقیقات در پروژه‌های الكترونیكی نسل آینده در مدت 10
فایل ورد word نانو تکنولوژی و الکترونیک بیوملکولی
فهرست مطالب
چكیده
مقدمه
نانوالكترونیك
الكترونیك مولكولی
الكترونیك بیومولكولی
میتوكندری
میتوكندری به عنوان مدل
خودسامانی و مواد سامان‌ده بیومولكولی
خودسامانی
تك لایه‌های خودسامان‌ده
منابع و مراجعلینک کمکی