فایل ورد word دستورالعمل ساختن پاپیروس

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word دستورالعمل ساختن پاپیروس دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word دستورالعمل ساختن پاپیروس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word دستورالعمل ساختن پاپیروس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word دستورالعمل ساختن پاپیروس :

موضوع : فایل ورد word دستورالعمل ساختن پاپیروس


توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد


دستور العمل ساختن پاپیروس :
پاپیروس یكی از مهمترین مواد در تاریخ می باشد . از قرن 11 م ماده مترشحه برای ساختن آن گم شد . متن ابتدایی نامبهم مورد بحث قرار گرفته ساختن پاپیروس و دانستن محل زیست آن می باشد . آزمایشهای اخیر دردو مرتبه بدون تجدید مراحل مختلف ساختن پاپیروس نتیجه داد . مطالعه با میكروسكوپ روشن وSEM در رسیدگی به این روشها منتقل شده بود . نشان ویژه شكلها ( كیفیتهای ) پاپیروس طرز عمل آوریهای مختلف آن را شرح می دهد . مطالعه امكان تشخیص دادن دو پاپیروس موجود در امتحان را آشكار كرد .
پاپیروس یكی از تعداد زیادی ماده مصری است . گریك رومن متنهایی حفظ شده را دارند . به زودی متنابهی از كتاب مقدس انتخاب شده و همچنین روی پاپیروس نوشته شد . در دوره هلنستیك وقتی وسترن كاملاً پیشرفت كرد كلمه بر روی پاپیروس نوشته شد . میلیونها كتاب پاپیروس ساخته شدند . در آن زمان آن بهترین محصول صادراتی مصر بود . پاپیروس استفاده شده در سیكل بعد از قرن 11 م . به نظر آن یكی از ماده های نخست بود كه می توانست متصدی حمل و نقل تمدن وسترن باشد. {1} نظریه مهم بودن ماده حیرت انگیز آن هست كه توصیف نامبهم حقیقت مرحله عمل آوری آن قطعی نیست . توزیع مرحله عمل آوردن با پلینی . فقط یكی است كه هنوز وجود دارد ، بسیار روشن نیست و شاید منجر به تفسیرهای گوناگون شود . كوششها تجدید مرحله ساختن ناموفق اثر را برای یك مدت طولانی انتقال می دهد . اولین تجدیدها با براك جیمز در 1790 . با استودهارد در 1834 و پایان با لوكاس در 1928 . موفقیت بسیار زیادی دیده نشد فقط پیروی كردن از پركینس و گان نتیسكم در 1930 یك محصول قابل استفاده را نتیجه داد .مطالعه مدرن وآزمایشها با لوئیس و راگاب {2}، قابل استفاده است در یك روش كه اكنون می آید پذیرفته شود در ساختن مرحله كلاسیك كه محصولات تجاری ورقهای پاپیروس با راگاب و ال كاتان {3} انجام می شود براستی شباهت آن با پاپیروس عتیقه (باستانی ) دیدنی است .
مرحله ساختن
گیاه پاپیروس ، كه تقریباً به طول سه متر هست عمل آورده می شود ، فقط بالاتر از سطح آب قطع شده (ه ،ت، بعد قسمتی از ساقه كه مورد نیاز است به طول ( معمولاً حدود 30 سانتی متر ) و باریك بریده شد . دورتر از پوسته بیرونی نرم سفید . اهمیت ساخت هسپس اونگیتا دینالی در طول باریك بریده شد . نوارهای باریك (حالت 1) . این نوارهای باریك زیر آب گذاشته شده اند و توزیع كامل (دقیق) آب در سلولهای پارنچیمال و ساختن نوارهای باریك نرم را انجام می دهند . در آب نوارهای باریك پاپیروس بصورت كمی نیم شفاف و بالای سراشیبی بدست آمد . یك ردیف بعد از باریكه ها موازی با اندازه مورد نیاز ورقها تنظیم می شود ( در مهارت مدرن در یك قسمت پارچه یا پشم مالیده ).
هر نوار باریك یكبار پیچیده می شود . وقتی این لایه كامل شد ، یك لایه دوم یكسان رویش تنظیم می شود . برای باریكه ها لایه خواباندن در اولین بار عمودی است (حالت 2) . بعد دو لایه ورقها چكش زده می شوند و به شكل تومار یا مسطح در می آیند . سپس با خیس كردن ساختمان آن را ورقه ورقه می كنند ( با قسمتی دیگر پارچه یا پشم مالیده می پوشانند فشار می دهند تا خشك شود . این درمان باریكه ها می باشد هم شیمیایی {4} و فیزیكی {5} ورقه های قابل انعطاف برگزیده شده آن ها را به هم دیگر
می چسبانند و می بندند .
مرحله دیگر
كار هندریكس یك گذر در تاریخ طبیعی پلینز هست كه درتوصیف
عمل آوری نوشته می شود . نتیجه دریك گزارش جدید {6} . پیشنهاد دكتر هندریكس اساس اصلی یك دلیل زبان شناسی است . بحث او حول موضوع پلینز دور می زند چگونگی ساخته شدن دو لایه پاپیروس :
فیلارز معمولاً به صورت هرچه بزرگتر باریكه كوام لتیسیمز برده
می شود یك تفاوت مهم بین دو پهنای باریكه كه در ضخامت ساقه محدود
می شود وجود دارد . این به نظر می رسدكه ساخته شده كوام لتیسیمز مطابق با روش باستانی بر طبق فیلارز غیر ممكن باشد از آنجائیكه عرض باریكه ها ثابت بكار رفته در این صورت وجود كوام لتیسیمز بی معنی می شود .
بعلاوه نوارهای باریك مطابق پلینی ، توسط چاقو از ساقه قطع نشده بودند اما “دیویزواكو” با یك سوزن جدا شده بود . تشریح پلینی قابل مجسم خواهد بود اگر مغز تیره آن تا انتهای مغز داخلی آن توسط سوزن كنده شود البته بدون اینكه آسیبی بهآن برسد . در ادامه این تشریح قسمتی از ساقه با پوسته خارجی كنده شده با استفاده از سوزن در طول یكی از سه گوشه مغز تیره شكاف داده می شود . سپس سوزن به طور همطراز و همسان از یك طرف از بالا تا پایین حركت می كند . زمانیكه دوم گوشه بدست آمد مغز تیره به راحتی 60 درجه برمی گردد بنابراین كندن بدون هیچ آسیبی تا انتها ادامه دارد . بنابراین به طور پی در پی ساقه تا پایین كنده می شود تا به مغز داخلی برسد كه درنهایت به یك ورق تبدیل می شود . (شكل 3) ( مغز تیره تا مغز داخلی در طول خطهای لكه و نقطه دار كنده شده است )
دو تا از این ورقها به هم فشرده شده بودند ، مثل متدهای سنت و قدیمی ، یكی با رشته ها (فیبرها ) یی كه حركت عمودی داشتند و دیگری با رشته ها ( فیبرها ) یی كه حركت افقی داشتند . و نتیجه این آرایش فیبرها یك تكه كاغذ پاپیروس مخصوص نوشتن با كیفیت خوب بود (شكل 4) ( ساختار یك پاپیروس خارج از دو ورق كنده شده ) .
در آخرین مطالعات انجام شده به این نكته اشاره شده است كه هر دومتد ممكن است در دوران گذشته استفاه داشته است . این مسئله سؤالاتی را بوجود می آورد كه آیا ساخت پاپیروس در طی فرایند مخصوصی محدود به معیار و ملاك ویژه ای بود ؟ و یا آیا انواع خاصی از پاپیروسها
می توانستند به دوره های اصلی ، محیطهای جغرافیایی با وضعیتهای مختلف نسبت داده شوند . تعیین فرایند ساخت و تولید پاپیری(papyri) ممكن است راههای جدیدی برای جستجوی دوباره باز كند و ممكن است وابستگی شدید و مهمی به واژه شناسی تاریخی و تطبیقی و نتایج تاریخی داشته باشد . {7و8} . به هر حال این خود به نظر می رسد كه بسیار مشكل است با چشم غیر مسلح بین نوارهای باریك چاك خورده واقعی و شبیه آنها كه به علت تا كردن شكستن و یا غلطاندن توده خشك و ترد پاپیروسها ایجاد می شود ، تمایزی قائل شد . جستجو برای تعیین و تشخیص هویت نمی تواند به تنهایی موضوعی برای یك پژوهش تخمینی قضاوتی باشد اما باید زمینه ای در آزمایشات فیزیكی داشته باشد . نیاز به یكسری مشخصات تشخیصی برای تعیین فرایند ساخت و تولید كاملاً واضح و بدیهی به نظر می رسد . آزمایشات میكروسكوپی امروزی و نوین گاهی اوقات به خوبی (papyri) پاپیری های قدیمی می تواند مفید باشد .
فایل ورد word دستورالعمل ساختن پاپیروس
فهرست مطالب
دستور العمل ساختن پاپیروس 1
مرحله ساختن 2
مرحله دیگر 4
2ـ روشها و مواد 6
مواد استاندارد 8
روش آزمایش 8
نتیجه : 14
تشكر (سپاسگزاری)15لینک کمکی