فایل ورد word موسیقی نظامی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word موسیقی نظامی دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word موسیقی نظامی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word موسیقی نظامی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word موسیقی نظامی :

موضوع : فایل ورد word موسیقی نظامی


توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد


مقدمه :
پاسادبل Pasodoble یعنی رقص دو نفر .
یك رقص ملی اسپانیائی با وزن 4/2 هست به كاراكتر ( شخصیت مارش گونه) دارد ونسبتا تند می باشد .
پاسادوبل به فرم روندو بسیاری از موومان های كلاسیك فرم روند دارند و ویژگی بارز روندوتناوب یك تم اصلیA) ( با چند تم دیگر است الگوهای معمول در فرم روندو عبارتند از : فرم های ABACA وبا ABACABAتم اصلی روندو به طور معمول تمی سرزنده و دلپذیر و به‌یادماندنی است و شنونده به آسانی می‌تواند نمودهای دوباره آن را تشخیص دهد از آنجا كه تم اصلی كم و بیش همواره درتنالیته تونیك عرضه می شود بازگشت های آن بسیار خوشایند هستند.
روندو می تواند به صورت قطعه ای مستقل یا موومانی از یك سنفونی سونات یا كوارتت زهی به كار رود روندو در آثار چند موومانی اغلب در موومانی پایانی ( فینال ) دیده می شود . زیرا سر زندگی ، انتظام وشادابی آن به اثر پایانی شاد می بخشد فرم روندواغلب با عناصری از فرم سونات در آمیخته وفرمی به نام سونات روندو پدید می آورد .
محبوبیت فرم روندو محدود به دوره كلاسیك نیست این فرم توسط آهنگسازانی از سده بیستم مانند ایگوراستراوینگی و آرنولد شوبنرگ نیز به كار گرفته شده است .
تجزیه وتحلیل پاساد و بل سبلان
پاسادوبل سبلان با هشت میزان مقدمه شروع شده با FF كه درتنالتیه سل مینور است وبیشتر از درجات V, I سل مینور استفاده شده است . این قطعه تم آذری دارد كه ملودی در دست چوبی ها وكرنت 2 و 1 می باشد و همراهی را بقیه سازها می‌نوازند .
Aقسمت A از میزان 9 در سل مینور با FF ادامه پیدا می كند كه 16 میزان است در قسمت A فلوت ، كلارینت می بمل و ابوا حذف می شوند و فقط در آخر نیم جمله‌ها وارد می شوند یعنی در میزانهای 12و 11و 16و 15 وهشت میزان آخر را فلوت كلارینت می بمل وابوا وارد می شوند .
B: قسمت B از میزان 25 شروع شده ودر تنالیته سی بمل ماژور كام نسبی سل مینور است در اینجا ملودی از چوبی ها گرفته شده و به باس ها وآكمپیمان داده شده و چوبی ها و برنجی ها آنها را همراهی می كنند در میزان 33 قسمت B با مدلاسیون كوچك از سی بمل ماژور به سل مینور باز می گردد كه تا میزان 40 ادامه دارد وقسمت آخر B با یك برگشت به میزان 9 اول قسمت Aبر می گردد A-B تكرار می‌شود .
C : قسمت C از میزان 56 مدولاسیون كرده و از میزان 57 قسمت C شروع می‌شود . و این قسمت كه درسی بمل ماژور است سازها ملودی فلوت – كلارینت می‌بمل– ایوا حذف می شوند واز قسمت همراهی ، ترمبون 2و1 – ترمبون باس حذف می‌شود این قسمت كه mf است ملایمتر اجرا میگردد ، كه 16 میزان است در میزان 71 با مدلا سیون به سل مینور رفته واز میزان 73 قسمت A برای سومین بار تكرار می شود بعداز قسمت A قسمت پایانی كه كدا نام دارد هشت میزان با برگشت قطعه را به پایان می رساند .
لازم به ذكر است كه از قسمت سوم كه A تكرار می شود توتی می شود وتمام سازها می نوازند تا قطعه به اتمام برسد .
« گزارش كوتاه از كوه سبلان »
سبلان سر افراز مرتفع ترین كوه آذربایجان جزوء كوههای شمالی ایران و بخشی از چین خوردگیهای بزرگ هیمالیا و آلپ می باشد كه بصورت یك پدیده طبیعی در دوران سوم زمین شناسی همراه با دگرگونیهای آن زمان ونیز فعالیت آتشفشانی بوجود آمده است كه از سوی شمال به ارتفاعات قره داغ وارسباران واز سوی جنوب با ارتفاعات بزگوش وباغر و واز سمت شرق با ارتفاعات البرز غربی وكوههای طوالش واز سوی غرب به دامنه آرارات محصور می گردد آب وهوای سرد كوهستانی ناشی از ممانعت این كوه از عبور هوای پر فشار سیبری وارمنستان بسوی جنوب می باشد كوه سبلان از نظر سوق الجیشی از دورانهای اوراتوها و هجوم آریائیها وهمین طور در دوران بعدی همواره موردتوجه بوده بخصوص مردم آذربایجان كوه سبلان را مقدس شمرده واحترام فراوان بر آن قائلند ودر ادبیات فولكلور مردم آذربایجان سبلان پاكترین كوه ویكی از هفت كوه بزرگ بهشت می باشد وبراساس روایاتی آرامگاه صالحین خدا می باشد و محل عبادت پیامبرانی بوده است مدارك واظهار نظرهای چندی موجود می‌باشد ، كه از آن جمله پیامبر اكرم (ص) می فرماید سبلان كوهی است بین ارمنیه و آذربایجان كه در آن چشمه ایست از چشمه های بهشت ودر آن قبری از قبور انبیاء وجود دارد لذا كوه سبلان كوهی است مقدس واز دوران پیش از 2500 سال قبل به استناد شواهد و منابع موجود صعودهای عبادی ، مذهبی بر آن انجام گرفته وامروزه نیز بصورت كوهنوردی مدرن صعودهای 4000 نفری وسراسری های متعدد وصعودهای بین المللی را شاهد هستیم .
فایل ورد word موسیقی نظامی
فهرست مطالب
مقدمه : 1
تجزیه وتحلیل پاساد و بل سبلان 2
« گزارش كوتاه از كوه سبلان » 4
تاریخ موسیقی نظام : 7
نگاهی بر پیدایش موزیك نظام 7
سازمان موزیك هنگهای ناپلئون شامل : 10
سازمان دسته جات موزیك تركیه شامل : 10
موسیقی نظام ایران قبل از اسلام : 13
موسیقی نقاره خانه در نظام : 14
فایل ورد word موسیقی نظامی ایران در دوره اسلام : 16
موسیقی نظام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 20
گروه های فایل ورد word موسیقی نظامی حاضر : 20
ساز بندی دسته های نظامی بین 20 تا 50 نوازنده 22لینک کمکی