فایل ورد word زیرسازی و بستر سازی در زیر روسازی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word زیرسازی و بستر سازی در زیر روسازی دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word زیرسازی و بستر سازی در زیر روسازی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word زیرسازی و بستر سازی در زیر روسازی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word زیرسازی و بستر سازی در زیر روسازی :

موضوع : فایل ورد word زیرسازی و بستر سازی در زیر روسازی


توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ میباشد


زیر سازی و بستر سازی در زیر رو سازی
چكیده و خلاصه
لغت " subgrade " به مصالح و خاكهای موجود در بستر راه در زیر ساختمان روسازی اشاره دارد. ( صنعت آسفالت سازی هاوایی در سال 2003) . خاصیت های زیر سازی می تواند عوامل زیرین اجرایی روسازی باشد ، و استفاده از مصالح كاملا ویژه در زیر سازی برای طراحی یك روسازی با عملكرد مناسب در طی طول عمر آن ضروری است . در این گزارش خاصیت های آزمایشات مهندسی زیر سازی و طراحی زیر سازی معرفی شده هستند . سرانجام روشهای جلوگیری از نقص های زیر سازی ها بیان شده است .
2- مقدمه
زیر سازی مانند خاك آماده شده و متراكم شده ، روسازی را حمایت می كند . انجمن آمریكایی روسازی با بتن 2003 ) لایه های روسازی درشكل 1 نشان داده شده است . یك شكل منطقی زیر سازی مانند ..... تغییرات نه چندان زیاد در حمایت ها و برای روسازی با بتن مطلوب است . زیر سازی با امكانات مناسب در نگهداری روسازی شكل داشته و یك سكوی محكم برای امكانات اجرایی بوجود می آورد .
رویه شنی ، روسازی
اساس و زیر اساس
بستر
شكل 1 انواع لایه های روسازی
یك تصویراز نقص و شكاف زیر سازی در شكل 2 نشان داده شده است .
شكل 2 عیب ونقص و شكاف در زیر سازی ( بعد از راهنمای روسازی wspot سال 2003) .
مواد تحلیل دهنده زیر سازی به طور نمونه توسط سفتی یا استحكام و مقاومت شرح داده می شوند . در كل فشار زیادی برای از شكل طبیعی خارج كردن یك زیر سازی وجود دارد با فشارهای بیشتری می تواند قبل از نزدیكی یك مقدار از شكل بحرانی غیر طبیعی تحمل كند . اگر چه عامل های دیگری وجود دارند كه ارزیابی مواد زیر سازی را شامل می شود ( مثل افت و تورم در موارد خاص خاك های رس و خاك ) ، سفتی و استحكام ( صنعت آسفالت هاوایی سال 2003 ) اجرای زیر سازی عموماً بستگی به آن سه لایه اساسی دارد ( راهنمای روسازی wspot سال 2003)
استحكام :
زیر سازی باید قادر به تحمل فشارهایی كه از ساختارهای رو سازی انتقال داده می شود باشد . ظرفیت مقاومت این فشارها اغلب توسط درجه تراكم ، ظرفیت رطوبت و نوع خاك تاثیر پذیر می باشد .آن زیر سازی كه می تواند یك مقدار بالایی از فشارهای زیاد را بدون اینكه از شكل طبیعی خود خارج شود تحمل كند را می توان زیر سازی خوب حساب كرد .
حجم رطوبت :
رطوبت منجر به تاثیر یك شماری از خاصیت های زیر سازی شامل گنجایش تحمل فشار ، انقباض و انبساط می شود . میزان رطوبت می تواند توسط یك شماری از چیزها مثل فاضلاب ، ارتفاع تراز آبهای زیر زمینی ، تراوش ، یا رو سازی نفوذ پذیز تحت تاثیر قرار گیرد . (كه می تواند توسط شكاف های موجود در روسازی تاثیر پذیر شود ) . عموماً رطوبت زیاد در بستر باعث تغییر شكل آن در زیر بار های وارده می شود .
افت و تورم :
افت و تورم بعضی از خاكها بستگی به میزان رطوبت آنها دارد . بعلاوه خاكها در اثر بارش برف زیاد ممكن است در آب و هوای شمالی قابل یخ بستن باشند افت و تورم یخبندان شدید منجر به از شكل طبیعی خارج شدن و شكاف در هر نوع رو سازی می شود .
آزمایشات خاك برای طراحی روسازی :
مواد زیر سازی بر اساس مقاومت و سفتی شان مشخص می شوند . سه اصل استحكام و سفتی زیر سازی كه عموماً درایالت متحده مورد استفاده قرار می
فایل ورد word زیرسازی و بستر سازی در زیر روسازی
فهرست مطالب
چكیده و خلاصه 1
2- مقدمه 1
استحكام : 2
حجم رطوبت : 2
افت و تورم : 3
آزمایشات خاك برای طراحی روسازی : 3
1-3 ضریب باربری كالیفرنیا( CRB) : 4
5 – تنش های عمومی در بستر راه 10
ترك های خستگی 10
گودال و چاله ها : 11
3 - سستی ها 11
4 – جای چرخ گذاشتن : 12
6 – روش هایی برای بهبود عملكرد بستر : 12
- نتیجه گیری : 14لینک کمکی