فایل ورد word سیم کوچک انتقال دهنده الکتریسیته

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word سیم کوچک انتقال دهنده الکتریسیته دارای 38 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word سیم کوچک انتقال دهنده الکتریسیته  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word سیم کوچک انتقال دهنده الکتریسیته،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word سیم کوچک انتقال دهنده الکتریسیته :

موضوع : فایل ورد word سیم کوچک انتقال دهنده الکتریسیته


توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد


سیم كوچك انتقال دهنده الكتریسیته :
دانشمندان برای اولین بار نشان داده اند كه یك سیم كوچك كریستالی( بلوری ) منفرد می تواند به عنوان یك هادی الكتریكی عمل كند . چارلز لایبر و همكارانش در دانشگاه هاروارد عقیده دارند كه این لیزرهای كوچك می توانند برای كاربردهای متغیری بكار روند زیرا می توانند بیشتر طول موجها را گسیل كنند . این كاربردها شامل ارتباطات و مخابرات و همچنین برای انتقال قوی اطلاعات با حجم زیاد است .
لیزرهای نیمه رسانایی كه به طور الكتریكی هدایت می شوند تا حال برای كاربردها مورد استفاده قرار می گرفتند اما هزینه ساخت آنها زیاد است . علاوه بر این ابزارهایی كه معمولا برای تركیب كردن نیمه رساناها ساخته شدند كار یكپارچه كردن سیستم های پایه سیلیكونی را مشكل انجام می دهند.
برای غلبه بر این مشكلات ، بسیاری از محققین برای یافتن جانشینی مانند لیزرهای كوچك شروع به تحقیق كردند . یك لیزر به یك وارونی جمعیت بین دو تراز انرژی در سیستم احتیاج دارد . این وارونی جمعیت به صورتی است كه تراز بالاتر دارای جمعیت بیشتر ی از تراز پایین تر است . این كار می تواند بوسیله لیزرهای خارجی برای برانگیخته كردن مواد به روشی كه به دمش اپتیكی موسوم است انجام شود . برای كاربردهای واقعی وسایل مورد استفاده باید لیزر را به صورت الكتریكی هدایت كنند و نه به صورت اپتیكی .
برای رفع این مشكل ، لایبر و همكارانش كه بر روی این طرح كار می كنند برای این آزمایش از یك بلور منفرد سولفید كادمیم كه قطر آن 200-80 نانومتر است استفاده كردند .
آنچنان سیمهای بلوری منفرد شبیه اجزای سازنده ای هستند كه لیزرهایی كه به طور الكتریكی هدایت می شوند ، را تشكیل می دهند . این شباهت به خاطر این است كه آنها بدون نقص هستند و ویژگیهای فوق العاده انتقال الكتریكی را به نمایش می گذارد . این وسایل بوسیله قراردادن سولفید كارمیم بر سیلیلونی كه بقدر زیادی آلوده شده است ساخته می شوند .
تیم دانشگاه هاروارد به آرامی جریان درون سیم كوچك را افزایش دادند و در شدت نور گسیل شده هنگامی كه جریان بالای 200 میكرو آمپر باشد ، افزایش مشاهده كردند . این جریان متناظر با شروع تابش لیزری می باشد.
لایبر به سایت فیزیك وب گفت : علاوه بر این این اولین باری بود كه وسایل هادی الكتریسیته از اجزای پیش ساخته تشكیل می شدند . محققین عقیده دارند كه نزدیك شدن آنها می تواند به مواد دیگر تعمیم یابد مانند سیم های كوچك نیترید گالیم و فسفیدانیدیم .
در این روش لیزرهای از مرتبه نانو می توانند ناحیه فرا بنفش را تا نزدیك ناحیه فرو سرخ طیف الكترومغناطیسی را می پوشانند . لایبر گفت كه ضروری است قبل از آنكه از لیزرهای نانونی در ابزارهای واقعی جهان استفاده كنند ، قدری بیشتر درباره فیزیك پایه یاد بگیرند .
زندگی و میرایی و فیزیك :
شواهد نشان دهنده این است كه مردم بیشتر دوست دارند هنگامی كه به سن پیری می رسند ، بمیرند اما درحقیقت ثابت ماندن نسبت و سرعت مرگ در یك سن معین منجر به وضع ثابت میرایی می شود . اكنون جاناتان كو و نویگ ماو در دانشگاه كمبریج و همچنین ( مایك كاتز) در دانشگاه ادینبرگ مدل كامپیوتری ای طراحی كردند كه ایجاد تعادل را در سرعت مرگ با افزایش سن ، خوشایند كرد .
این نتیجه كه مدلهای قبلی قادر به دست یافتن به آن نبودند ، ممكن است بیش از پیش به مادر توضیح میرایی كمك كند .در سال 1995 یك الگوی ظاهر كننده رایانه ای تغییر سن را طراحی كرد كه روش معینی را بر توضیح میرایی ارائه می كرد . در این الگو به هر فرد منحصر به فرد یك رشته عددهای دو دویی اختصاص می یابد كه در طول مدت زندگی آن شخص ثابت می مانند .
هر رقم صفر یا یك تغییر در حالت سلامتی آن فرد را در هر قسمت از عمر او نشان می دهد . یك صفر نشاندهنده كاهش سلامتی نیست همچنانكه یك عدد یك هم نشان دهنده یك مریضی ارثی ژنیتیكی نیست . در حالیكه زمان به جلو می رود ، آن الگو تعداد عددهای یك را میشمارد . این عددها یك نشان دهنده تعداد بیماری هایی است كه آن فرد منحصر به فرد داشته است . وقتی این تعداد به آستانه معینی رسید آن فرد خاص میمیرد .
فایل ورد word سیم کوچک انتقال دهنده الکتریسیته
فهرست مطالب
سیم كوچك انتقال دهنده الكتریسیته : 1
زندگی و میرایی و فیزیك : 3
هدایت كردن كار فیزیكی به سمت كارهای اقتصادی 5
مختصری راجع به تاریخچه تابشهای هسته ای : 8
فیزیك كامپیوتری 12
مقدمه 13
تعریف فیزیك كامپیوتری 14
مراحل راه اندازی یك آزمایش كامپیوتری 17
شبیه سازی با استفاده از ذرات 18
نتیجه 22
آینده سیستمها ی نانو الكترو مكانیكی 24
نكاتی پیرامون فناوری ، نانو : 27
دامنه فعالیت : 28
فناوری نانو و الكترونیك : 28
فناوری نانو و شیمی: 29
فناوری نانو و پزشكی : 30
فناوری نانو در حمل و نقل : 31
فناوری نانو در كشورها : 32
فناوری نانو و ایران : 33لینک کمکی