فایل ورد word بهره وری و سنجش آن و مفهوم ارزش افزوده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word بهره وری و سنجش آن و مفهوم ارزش افزوده دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word بهره وری و سنجش آن و مفهوم ارزش افزوده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word بهره وری و سنجش آن و مفهوم ارزش افزوده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word بهره وری و سنجش آن و مفهوم ارزش افزوده :

موضوع : فایل ورد word بهره وری و سنجش آن و مفهوم ارزش افزوده


توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد

مقدمه
می توان گفت كه بهره وری علت وجود داشتن مدیریت (اداره كردن) است. هنوز هم نحوه خوب انجام دادن كار مدیران، سرپرستان و همه كارمندان، به شناخت و درك كامل و درست از این مفهوم (اندیشه كلی) و همه اجزا تشكیل دهنده آن دارد؟
هدف این فصل كتاب، توسعه و گسترش دادن بحث و گفتمان، مطابق با به وجود آوردن ساختار (چهارچوب) می باشد كه بتوان راجع به موضوعات بهره وری بحث و تبادل نظركرد، و تعدادی از شیوه ها پیچیده و متفاوت (ناهمگون) را جهت ارزیابی كردن بهره وری در سطح (رده) سازمانی را گرد آوری كنیم.
به طور كلی، پیام آن است كه بهترین شیوه یا راه حل كامل و بی نقص وجود ندارد، اما تشخیص دادن ضرورت برای بهسازی و اصلاح، می تواند اولین مرحله مهم بودن تشخیص معضل (گرفتاری) باشد، و همچنین می تواند برای استقرار یك معیار مناسب و پسندیده، بهره وری (میزان تولید) باشد.
بهره وری، حالا یك واژه رایج روزمره شده است. از زمان جنگ جهانی دوم، همه حكومتها، سیاستمداران، آكادمیك ها (دانشگاهیان) و اقتصاددانان، در مورد مهم بودن بهره وری تاكید داشتند، علت آن هم، ارتباط و وابستگی آن با علم اقتصاد به طور جامع بود، و علم جامع اقتصادی هم، به بهداشت و تندرستی ملت وابسته بود. به طور جهانی، مدیریت جمعی و مشترك به بهره وری (میزان تولید) مربوط و وابسته است، چون، آن به مانند یك شاخص مهم و اساسی بازده (راندمان) به حساب آورده می شود، آن هم وقتی كه مقایسه و همانندی با رقیبان (رقبای) بازار جهانی، وجود داشته باشد
تاكید داشتن حكومت ها بر روی ارتباط و وابستگی میان بهره وری سطح زندگی، تورم و رشد و توسعه اقتصادی بود. (سال 1972 Craig)
در طی همه دورانها، همه حرفه ها، زمانی را جهت توجه كردن به مسئله بهره وری و چگونگی ارزیابی كردن آن، صرف كردند، اما به هیچ گونه از نتیجه گیری دستیابی نداشتند.
Faraday (سال 1971) اظهارنظر كرد كه برداشت همراه با محاسبه بهره وری(میزان تولید)، زمینه بحث و مباحثه طولانی بود، و تلاشهای زیادی در آن مورد انجام شد، اما در نتیجه گیری از آن دارای ارزش كمی بود، زیرا آن نتیجه گیری ها حاوی نواقص و ضعف های زیادی بود، در سال 1972 ، Craig معضل بهره وری را خلاصه كرد، وقتی كه او گفت كه بهره وری مانند، اغفال كننده ترین مفهوم (برداشت كلی) در ادبیات بازرگانی و اقتصادی باقیمانده است. مفهوم بهره وری اغفال كننده (درهم و برهم) باقی ماند، زیرا به علت فقدان سبك كاری نظری (تئوریك) معتبرو كامل- عمدتاً در رده موسسات بازرگانی بود.
مرحله بعد- تعریف شفاش سازی بهره وری و اجزای تشكیل دهنده آن معمولا بهره وری (میزان تولید) را مانند نسبت ارزیابی فرآوری (تولید) به ارزیابی برخی یا همه اندوخته ها كه برای ایجاد كردن این فرآوری استفاده شده است، تعریف و شناسایی می كنند. در شناسایی كردن به این روش (شیوه) یك یا تعدادی ارزیابی (معیار) اطلاعات به كار گرفته می شود و با یك تا تعدادی از معیارها (ارزیابی های) فرآوری مقایسه می گردد.
هنگامیكه سعی و كوشش برای ایجاد كردن همه داده ها (اطلاعات) و همه فرآوری ها (تولیدات) در یك سیستم (ساختار) انجام گرفته باشد. آن معیار (ارزیابی) به نام مجموع (معیار بهره وری یا معیار كامل بهره وری TPM) نامیده می شود. در سال 1979 ، Palik در تعریف و شناسایی خود از معیار كامل بهره وری مطرح كرد كه داده ها (اطلاعات) استفاده شده در این شیوه می تواند، ساعت كار كردن كارگران، واحد سرمایه، و مقدار دقیق (میزان) مواد خام باشد، كه با نتایج (پیامدهای) تولید مقایسه می گردد.
با گفتمان مجدد در مورد الگو مفهومی و نظری بهره وری، منشأ، نشانگر داده ها (اطلاعات) به سیستم (ساختار) می باشد. بدنه الگو، روش (شیوه) تبدیل و دگرش می باشد، و شاخه ها و برگها و میوه های الگو ، سیستم (ساختار) فرآوری و تولید است. الگو دو تا مسئله (معضل) اساسی و بنیادی را نشان می دهد.
بهره‌وری میزان تولید و سنجش آن و مفهوم ارزش افزوده
فایل ورد word بهره وری و سنجش آن و مفهوم ارزش افزوده
فهرست مطالب
بهره وری (میزان تولید) و سنجش آن و مفهوم ارزش افزوده 1
مقدمه 1
- علم مدیریت 11
- تولید خط مونتاژ- 14


لینک کمکی