فایل ورد word باسالت خواص و کاربردها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word باسالت خواص و کاربردها دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word باسالت خواص و کاربردها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word باسالت خواص و کاربردها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word باسالت خواص و کاربردها :

موضوع : فایل ورد word باسالت خواص و کاربردها

توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد

موادی برای قرن 21
باسالت سنگی است كه تقریباً در سرتاسر جهان یافت می شود. مورد استفاده اصلی آن در ساخت و ساز و مهندسی و موارد صنعتی و نیز شاهراهها (اتوبانها) است. با وجود این عموماً افراد نمی دانند كه از باسالت می شود در امر تولید استفاده كرد و آنرا به صورت الیاف نازك، خیلی نازك و بسیار بسیار نازك درآورد. از نظر پایداری گرمائی و حرارتی و ویژگی های عایقسازی صدا، مقاومت در مقابل ارتعاش و دوام الیاف باسالتی عذاب نسبت به سایر مواد خام تك جزئی مزایای فراوانی دارند.
عموماً الیاف پیوسته باسالت گروه كاملاً جدیدی از مواد كمپوزیت و محصولات را شكل می دهند. باسالت هیچ گونه واكنش سمی با آب یا هوا نمی دهد و غیر قابل اشتعال بوده و ضد انفجار است. هنگام تماس با سایر مواد شیمیایی، باسالت هیچ گونه واكنش مضر برای سلامتی و محیط زیست صورت نمی دهد. باسالت تقریباً می تواند جای تمام كاربردهای آزبست را بگیرد و از نظر خواص ایزوله كردن (عایقسازی) حرارتی سه برابر بیشتر از آزبست عملكرد خوبی دارد. كامپوزیت های مبتنی بر باسالت می توانند جای پلاستیك های تقویت شده شناخته شده و فولاد را بگیرند (یك كیلوگرم تقویت با باسالت مساوی 6/9 كیلوگرم فولاد است). عمر لوله های باسالتی كه برای بسیاری از كاربردها طراحی شده‌اند، بدون نیاز به نگهداری شیمیایی و یا الكتریكی و فنی حدود 50 سال است.
الیاف باسالتی همراه با الیاف كربنی یا سرامیكی و نیز سایر فلزات است در پیشرفته ترین كاربردهای فعلی در حال استفاده اند و می توانند مواد كمپوزیتی هیبریدی جدید و فن آوریهای جدیدی را در این مورد توسعه دهند.
خواص ویژه باسالت باعث كاهش هزینه و قیمت محصول می شود و عملكرد آنرا ارتقاء می دهد. در روسیه بیش از یكصد كاربرد جدید ساخت و تولید منحصر به فرد با استفاده از مواد فیبر باسالتی توسعه یافته و به صورت اختراع ثبت شده است.
• عایقسازی حرارتی و صوتی
• لوله با مصارف متعدد
• میله ها و اتصالات
• مواد اصطكاكی • تورهای فایبریك و prepregها
• پلاستیك های ساختاری
• پلاستیك های عایقسازی
توضیح:
- باسالتها از زمره مواد معدنی هستند كه از سنگهای مذاب زیرزمینی به صورت طبیعی ساخته شده اند. آنها فشرده شده‌ی سنگهای خوب آسیاب شده هستند كه رنگ سبز بسیار تیره یا مشكی دارند و وقتی سنگهای مذاب زیرزمینی از بخشهای عمیق به پوسته زمین می رسند و جامد می گردند، بوجود می آیند.
- صفحات قدیمی قدری نامرغوب تر هستند و حالا تقریباً در وضعیت هشدار هستند، اما همچنان رنگ تیره ای دارند و از دهانه آتشفشان در مقادیر زیاد فوران می كنند، در اثر فشار می شكنند و به عنوان «دام صخره» فروخته می شوند. باسالت سخت، فشرده،‌سنگ مذاب آتشفشان كه به طور اصلی تشكیل شده از olivin , pyroxene, plagioclase و اغلب ظاهری شیشه ای دارند.
تركیبات شیمیایی موجود:
الف) pyroxene , plagioclase
ب) رشته های قطع شده بوسیله یك ابزار اندازه كردن، كه آنها به طور زیادی با epoxy و رزین های phenolic سازگار می كند.
تركیبات فیزیكی موجود:
الف) اساساً به عنوان تكه های فشرده شده و بریده شده یا رشته های دراز
ب) طول رشته بریده شده: mm2
ج) قطر رشته بریده شده: microns 9
فایل ورد word باسالت خواص و کاربردها
فهرست مطالب
باسالت، خواص و كاربردها
موضوع تحقیق: 1
باسالت‏‏، خواص و كاربردها 1
موادی برای قرن 21 2
توضیح: 3
تركیبات شیمیایی موجود: 4
تركیبات فیزیكی موجود: 4
خواص اسمی: 4
خاصیت های فیزیكی اسمی 5
كاربردهای نوعی 5
نوع بسته بندی: 6
زمینه های كاربرد: 6
ایمنی محیطی 7
لوله های باسالت- پلاستیك 8
Prepeg های بادوام باسالتی 9
خواص مكانیكی باسالت ها 10
لینک کمکی