فایل ورد word تکنولوژی گوگل

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word تکنولوژی گوگل دارای 61 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word تکنولوژی گوگل  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word تکنولوژی گوگل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word تکنولوژی گوگل :

موضوع : فایل ورد word تکنولوژی گوگل

توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد

«جدا از مشكلات مقیاس گذاری تكنیك های جستجوی قدیمی، برای داده های به این اندازه، تكنیك های جدید رقابتی كه استفاده از نمایش اطلاعات اضافی در فرا متن ها را برای نتیجه‌ جستجوی بهتر شامل می‌شود وجود دارد… خیزش سریع تكنولوژی برای جمع آوری مستندات وب و نگهداری آن ها بصورت بروز لازم و ضروری است. فضای ذخیره سازی باید به نحو موثری جهت ذخیره ایندكس ها و مستندا تشان استفاده شود. سیستم indexing باید صدها گیگابایت از داده ها را به شكل موثری پردازش كند. پرس وجوها باید با سرعت صدتا هزار بار در هر ثانیه انجام شوند» سرجی برین ولاورنس پیج، 1997
در ابتدا BackRub وجود داشت، سرویسی كه به گوگل تبدیل شد. امروزه گوگل با دقت بیشتری به الگوریتم pageRank خود وابسته است. PageRank الگوریتمی انتخابی است كه ارزش را به چیز مهمتر می دهد. نشانگر اهمیت یك صفحه وب تعداد صفحاتی است كه به آن صفحه خاص لینك می شوند.
آقایان بِریِن و پِیچ خیلی زود فاكتور جدیدی را به این الگوریتم اضافه كردند كه رأی را به صفحه مهمتر می داد. ایده آنها این بود كه صفحه ای مهمتر است كه تعداد افراد بیشتری بر روی آن كلیك می كنند.كلیك های بیشتر روی یك صفحه وب باعث می شد كه آن صفحه وب دارای ارزش و اهمیت بیشتری شود. در انتها، آرام آرام فاكتورهای دیگری نیز به این الگوریتم اضافه شد. برای مثال ، تعداد دفعاتی كه محتوای یك صفحه تغییر
می كند نیز یكی از فاكتور های مهم شد.
تكنولوژی pogeRank گوگل دقیقاً به جستجوی اینترنتی وابسته شده است. برای نمونه، الگوریتم رأی گیری(Voting Algorithm) كارایی كمتری در عمل جستجو دارد. توجهی كه گوگل نسبت به تكنولوژی جستجویش كرد، باعث تحت الشعاع قرار گرفتن افكار عمومی راجع به این شركت شد. جستجوی گوگل همانند یك ستاره نوظهوراست‌كه‌درخشندگی‌اش‌ باعث شده تا ناظران نتوانند جهات دیگر این پدیده را به وضوح و دقیق مشاهده كنند.
صرف نظر از این ، گوگل یك شركت تكنولوژی است بعضی از این تكنولوژی ها هنگامی كه دریك مقاله توضیح داده می شوند مانند مقاله “The Anatomy of a Large –Scale Hypertextual” كه در همان اوایل مطرح شد، خواستار پیدا می كنند. مقاله های اخیر مانند
“MapReduce: Simplified Data search Engine" می توانند به آرامی خوانده شوند با توجه به اینكه گوگل یك تكنولوژی است، توضیح دادن اینكه گوگل چكار می كند، درجملات ساده وقابل هضم قدری مشكل است. شكل زیر یك دید كلی از چهار چوب گوگل را ارائه می كند.
شكل 3-1: نمایی كلی از چهار چوب گوگل
مهمترین قسمت های تكنولوژی گوگل كه پایه و اساس دیاگرام Googleplex است شامل موارد زیر می‌شوند:
[a]: اصلاح لینوكس به منظور اجازه دادن به فایل های بزرگ و دیگر توابع درجهت دادن شتاب بیشتر به همه سیستم
[b]: یك معماری توزیع شده كه به برنامه های كار بردی و مقیاس بندی ها اجازه می دهد كه بدون توجه به نوع آنها و بدون نیاز به نصب سیستم عاملی دیگر به سیستم متصل شوند.
[c]: یك معماری فنی كه در هر سطح مقیاس بندی مشابه بهم هستند.
[d]: یك معماری مركزی وب، كه به انواع جدید برنامه های كاربردی، بدون محدودیت یك زبان برنامه‌نویسی اجازه می دهد تا ساخته شوند.
تكنولوژی گوگل از یك پیشرفت پیوسته و یا آنچه كه مدیران مشاور فنی ژاپنی به آن Kaizan می گویند بوجود آمده است. هر تغییر تكنیكی گوگل ممكن است برای كاربران متوسط آن بی اهمیت باشد اما زمانیكه بصورت كامل آن را تفسیر می كنند مزایای فن شناسانه گوگل از ابداعات افزایشی و تصاعدی آن، سازگاری هوشمندانه و ماهرانه برداشت های پژوهشی – تحقیقی و تنظیم عالی بیزانس برای لینو كس حاصل می‌شود. زمانی، یك تاریخ نویس تكنولوژی ، از بین صدها پیشرفتی كه گوگل در این نُه سال اخیر آنها را رهبری كرده، قادر به تشخیص یك یا دو اختراع مهم كه برمبنای pageRank است خواهد بود. منتقدین گوگل در آینده خواهند دید كه گوگل هسته پردازش تكنولوژی خود را با منابع مختلف پیوند زده است. جهت توضیح ، ساختار مراكز داده گوگل و ارسال پیام به این مراكز و از این مراكز به جاهای دیگر راههای زیادی وجود دارد كه از طریق محاسبات شبكه ای صورت می گیرد. توانایی گوگل در خواندن داده بصورت همزمان از كامپیوتر های مختلف ، یادآور تكنولوژی BiTorrent است. گوگل از سخت افزار مناسب یا “White box" در مراكز داده اش استفاده می كند كه نشان دهنده خصلت كامپیوتر دوست بودن گوگل است. استفاده از حافظه و دیسك ها برای ذخیره چنیدن كپی از داده ها ناشی از محدودیت های محاسباتی است.
گوگل به تكنولوژی دست یافت، سپس آنها را گلچین كرد و از راههای مختلف نزدیك شدن یك بلاك ساختمان، را به سیستم های با مقیاس بزرگ نمایش داده گوگل از این گلچین كردن و دسته بندی كردن سودهای زیادی برد كه از آن جمله می توان به این موارد اشاره كرد: اولاً چهارچوب محاسباتی گوگل عملكرد سیستم را از سخت افزارهای كم هزینه وبا قیمت نازل جدا كرد. دوماً، گوگل درمورد تنگناهای سیستم عامل هایی از قبیل Solavis ، ویندوز سرور پیشرفته و لینوكس های آماده كاركرده است. سوماً ، گوگل ایده های برنامه نویسی خوبی از زبانهای برنامه نویسی دیگر گرفته ، و توابع و كتابخانه های جدیدی را جهت حذف بیشتر نیازهای كدنویسی دستی برای موازی سازی یك برنامه كاربردی در سر تاسر سرورهای گوگل پیاده سازی كرده است.
طبق نظر جف دین كه یكی از مهندسان ارشد گوگل است، مهندسی گوگل ترتیبی از آشفتگی هاست. این سخن نه شگفت انگیز است ونه لزوماً سخنی منفی است. Googleplex جعبه ای است كوچك جهت برنامه نویسی و طراحی وابزارهای آن پیچیده‌وغیرطبیعی اند. مقابله با مشكلات گوگل را تبدیل به مكانی برای بهترین و درخشنده ترین تكنیك های جهان كرده است. طبیعت خلاق با حركت گوگل تركیب شده و همین امر پیش گویی ابداعات بعدی گوگل را مشكل ساخته است. قبل از مرور دقیق تر قسمت های انتخاب شده از تكنولوژی گوگل ، دیاگرام «چهارچوب محاسبات گوگل» مروری بر Googleplex و برخی از تكنولوژی های آن ایجاد می كند و موضوع بحث این فصل نیز راجع به همین مقوله خواهد بود.
Page Rank جهت كار كردن به مقدار زیادی سیكل محاسبات بر حسب اسب بخار نیاز دارد. هنگامیكه گوگل در سال 1996 در حال پیشرفت بود آقایان برین و پیچ محاسبات را محدود كردند. برای اینكه pageRank كار كند، آنها مجبور بودند طریقه تولید الگوریتم pageRank را بر روی كامپیوترهای معمولی و پیش پا افتاده موجود بفهمند. از ابتدا- و با توجه به تصادف پیشرفت تقریباً مسلم گوگل با مایكروسافت این نتیجه مهم است- گوگل باید مشكل مهندسی نرم افزار و سخت افزار خود را برای به موفقیت رسیدن جستجوها حل می كرد. در حقیقت هنگامیكه راجع به تكنولوژی گوگل بحث می‌كنیم خیلی مهم است كه در ذهن خود این موضوع را داشته باشیم كه pageRank تنها به این دلیل مهم است كه می تواند به سرعت دردنیای واقعی اجرا شود ونه در یك كامپیوتر بی بار ویا دریك آزمایشگاه روشن همراه با نور آبی سوپر كامپیوترها.
شكل تركیبی گوگل: مهندسی نرم افزار وسخت افزار نشان می دهند كه چهار چوب تكنولوژی گوگل دارای دو ناحیه فعالیت است. یك قسمت مهندسی نرم افزار است كه تلاش می كند روی pageRank ودیگربرنامه‌های‌كاربردی‌متمركز ‌‌‌‌‌‌‌‌شود.مهندسی‌نرم افزاری كه در اینجا بكار رفته است به معنای نوشتن كد و فكر كردن درباره اینكه چگونه یك سیستم كامپیوتری عمل كند تابیشترین سرعت عمل را داشته باشد است. سرعت عمل یعنی زمان پاسخ گویی زیر یك ثانیه ، كه گوگل قادر است علی رغم افزایش كاربران، برنامه های كاربردی و پردازش داده ها، آن را حفظ نماید.

3-2:تركیب گوگل: نوآوری سخت افزار و نرم افزار
شكل 3-2: نمای تركیبی گوگل
قسمت دیگر برروی سخت افزار متمركز شده است. گوگل دارای رك های سرور، مكانی برای كابل ها، وسایل خنك كننده و لایه‌های مراكز داده است. بازدهی‌ازهزینه‌های عملیاتی پائین تر است و توانایی مقیاس بندی، بعنوان درخواستی برای افزایش منابع محاسباتی است. با یك گردش سریع تر و حذف كارهای پردرد سر همانند پشتیبانی گرفتن از داده ها، ابداع سخت افزار گوگل، آن را به یك مزیت رقابتی تبدیل كرده است كه بعضی رقبای آن می توانند دراواسط سال 2005 با آن برابری كنند.
تكنولوژی گوگل
فایل ورد word تکنولوژی گوگل
فهرست مطالب
تكنولوژی گوگل 1
3-2:تركیب گوگل: نوآوری سخت افزار و نرم افزار 7
شكل 3-2: نمای تركیبی گوگل 7
3-3:چگونه گوگل از یاهو و MSN متمایز می‌شود 10
چندین نگرش بصورت ضمانت شده هستند: 14
جدول 3-1: نظری كلی در مورد مسائل تكنیكی سه كمپانی یاهو، گوگل و مایكروسافت 19
نرم افزار 19
3-4:مقررات تكنولوژی 22
3-5:سخت افزار ارزان و نرم افزار هوشمند 23
3-6 :معماری منطقی 24
3-7 :سرعت و سپس سرعت بیشتر 28
جدول 3-2: اطلاعاتی درمورد خواندن داده ها از هارد درایوها در گوگل 29
جدول 3-3: اسامی سرورهایی كه از تكنولوژی گوگل استفاده می كنند 32
عملكرد 32
Advertising Server 32
شكل 3-5: نمایش كاربرد سرویس نقشه و زمین در گوگل 34
3-8:حذف یا كاهش مخارج سیستم های معین 35
3-9:تصاویری لحظه ای از تكنولوژی گوگل 39
3-10:اشكالات Googleplex 42
3-11:رفتن خیلی سریع: تسریع كننده وب گوگل 42
3-12:قانون های فیزیك : گرما و توان 101 43
3-13:دیگر مراكز داده انتشار یافته 45
شكل 3-6: نمایی از درون یك مركز داده گوگل 45
مشكلات شامل موارد زیر هستند: 47
3-14:Sergey چیست؟ 47
3-15:پیش بینی نكردن نقص ها می تواند نیروی مخرب گوگل را از خط خارج كند. 48
3-16:چكیده ایرادهای گوگل 49
3-17:اهرم بندی Googleplex 50لینک کمکی