فایل ورد word بیماری تب مالت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word بیماری تب مالت دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word بیماری تب مالت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word بیماری تب مالت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word بیماری تب مالت :

موضوع : تب مالت


توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد

مقدمه
علوم بشری باسرعتی سرسام آور، رو به گسترش و پیشرفت هستند، و تلاش و همت دانش پژوهانه، هرروز پرده از اسرار نهفته ای بر می دارد، و این چنین است كه:
هردم از این باغ بری می رسد
تازه تر از تازه تری می رسد
گرچه به پاس این همه زحمت و خدمت، جوایز و نشانهای نفیس علمی،حق آنهاست كه پرده از روی نقاشیهای حیرت انگیز آفرینش كنار می زنند، و گوارا بادشان!
برپزشكان فرض است كه بیماریهای شایع و مهم كشور خود را خوب بشناسند، و با پیچ و خمهای تشخیص، درمان، عوارض و پیگیری آنها، همانند راه خانه خویش- كه درتاریكی نیز راحت و بدون سردرگمی می پیمایند- آشنا باشند. بروسلوز یا تب مالت، یكی از این بیماریهاست. سالانه میلیونها ریال صرف دارو و درمان این بیماران می گردد، تعداد زیادی دام تلف می شوند، عده از بیماران بعلت فرمهای خطرناك بیماری می میرند. و بدین گونه است كه زیانهای جانی و مالی ناشی از آن بسیار بالاست، و شناخت جوانب مختلف آن برهمه دست اندركاران، واجب.
دراین راستا آقای دكتر زارع با همت و پشتكار فراوان به معرفی بیماری بروسلوز پرداخته اند. توجه ایشان به منابع معتبر بین المللی، همراه با ارائه اطلاعات آماری و اپیدمیولوژیك بومی، مجموعه ای را پدید آورده كه مطالعه آن برای «متخصصان بیماریهای داخلی، پزشكان عمومی و دانشجویان علامند» مفید می باشد.
توفیق روزافزون ایشان را در راه خدمات بیشتر به جامعه پزشكی از خدای بزرگ آرزو می كنم. امید است با مطالعه منابع جدید و اطلاعات نوین در زمینه این بیماری و نیز استفاده از تحقیقات منطقه ای درآینده، برارزش علمی این كتاب بیش از پیش افزوده گردد.
پیش گفتار
با پیشرفت علم و تكنولوژی تصور می شد كه بیماریهای عفونی فراموش شوند اما نه تنها این گونه نشد، بلكه این بیماریها از اهمیت بیشتر و جدیتری برخوردار شدند، زیرا بیماریهای عفونی قبلی مثل سل دوباره شعله ور شدند، بیماری های جدید عفونی مثل ایدز، ابولا (EBOLA) (HTLV1), (یك نوع ویروس كمی شایع درخراسان) جامعه را فراگرفتند، دربیماران پیوند اعضاء، نقص ایمنی، عفونتهای بیمارستانی و در جنگهای بیوشیمیایی اهمیت عمده ای یافتند.
ازآن جا كه بیماریهای عفونی با بهداشت جامعه و تك تك افراد جامعه ارتباط مستقیم و غیرقابل انكاری دارند لذا درك ماهیت این بیماریها، و چگونگی سرایت ونحوه درمان آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
با توجه به شیوع فایل ورد word بیماری تب مالت دركشور عزیزمان ایران واز آن جا كه این بیماری یك معضل بهداشتی-اقتصادی واجتماعی محسوب می شود، سعی شده مطالب این كتاب با توجه به تازه ترین مطالب و جدیدترین روشهای درمانی تب مالت (بروسلوز) نوشته شود.
تب مالت
كلیات
بروسلوز بیماری مهم مشترك بین انسان و دام می باشد (Zoonosis) كه در انسان می تواند ایجاد بیماری سخت و باعث پیامدهای اقتصادی وخیمی شود. این بیماری گاهی به طور مستقیم و گاه با تماس غیرمستقیم انسان با جانوران و مصرف مواد غذایی آلوده منتقل می شود .
تب مالت به عنوان یك مشكل بهداشتی عمده و عمومی درجهان مطرح است، درمناطقی كه حیواناتی از قبیل گاو، خوك، بز، گوسفند و ... به شمار بسیار وجود داشته باشد این بیماری به صورت بومی درآن جا دیده می شود. كانونهای عمده این بیماری درمناطق مدیترانه، اروپا، آسیای مركزی، مكزیك و جنوب آمریكاست .
میزان شیوع بروسلوز را در انسان به دشواری می توان تعیین كرد، زیرا بسیاری از موارد بیماری همچنان ناشناخته می ماند (خیلی از بیماران به شكل پنهان بیماری دچارند) ونیز عده ای از پزشكان برخی كشورها با بیماری بروسلوزیس آشنایی ندارند .
تاریخچه
طبق گزارش هیوج فایل ورد word بیماری تب مالت توسط بقراط در 460 سال قبل از میلاد شرح داده شده است درسال 1859 مارستون كمك جراح درجزیره مالت فایل ورد word بیماری تب مالت را توضیح داد زامیت مخزن تب مالت را در آن جزیره «بز» تشخیص داد ومصرف شیر غیرپاستوریزه را جهت سربازان ممنوع اعلام كرد ؛ به دنبال آن میزان بروز (انسیدانس) تب مالت درسربازان انگلیسی كاهش واضح یافت. گفته می وشد سربازان انگلیسی آن جزیره به علت مصرف شیر بزهایی به این بیماری مبتلا شدند كه آن بزها را از ایران برده بودند درسال 1887 پزشك اسكاتلندی به نام دیویدبروس درطی اقامتش درجزیره مالت عامل سببی (اتیولوژیك) فایل ورد word بیماری تب مالت را كشف كرد و بعدها به افتخار او این بیماری بروسلوزیس نام گرفت .
در ایران برای اولین بار درسال 1311 بروسلاملی تنسیس (Melitensis) توسط كارشناسان استیتوپاستور ایران از كشت خون یك نفر بیمار مبتلا به تب مالت جدا شد . سایر اسامی این بیماری شامل: تب قبرس، تب شیربز، تب مواج، تیفومالاریا، تیفوئید متناوب، تب مدیترانه ای و ... می باشد.
اپیدمیولوژی
سالانه توسط صد كشور دنیا 000/500 مورد تب مالت به سازمان بهداشت جهانی (W.H.O) گزارش می شود. گزارشها حاكی از آن است كه حتی دركشورهای توسعه یافته ممكن است بروز واقعی بروسلوز بیست و شش بار بیشتر از ارقام رسمی باشد.
گونه های مهم بروسلا عبارتند از: ملی تنسیس (Melitensis)، ابورتوس (Abourtus)، كانیس (Canis)، و سوئیس (Suis)
بروسلاملی تنسیس: عمدتاً كشورهای منطقه مدیترانه، اسپانیا، یونان، آمریكای لاتین، آسیا (عراق و كویت و...) را آلوده كرده است و درحیواناتی همچون بز، گوسفند و شتر شایعتر است.
بروسلاابورتوس: درسراسر جهان پراكندگی دارد اما در ژاپن، اسرائیل و چند كشور اروپایی ریشه كن شده است و درگاوها شایعتر است.
بروسلاسوئیس: درغرب و میانه ایالات متحده، امریكای جنوبی،‌آسیای جنوب شرقی گستر ش دارد و درخوكها بیشتر است.
بروسلاكانیس: درامریكای شمالی وجنوبی، ژاپن و اروپای مركزی آلودگی ایجاد می كند.
درسال 1994 آمریكائی هاو بریتانیایی ها به طور جداگانه یك ارگانیسم بروسلا نامشخص را از لاشه پستانداران دریایی دراسترالیا ودلفین دركالیفرنیا ایزوله كردند كه بروسلا ماریس (Maris) نام گرفت.
فایل ورد word بیماری تب مالت عمدتاً درفصل بهار و تابستان شیوع می یابد و در مردهای بالغ به علت تماس شغلی شایعتر است درایران به علت همكاری پابه پای زنان درامر كشاورزی ودام داری با مردان، این بیماری در زنان نیز شایع است. به طور نسبی 55% موارد بروسلوز درمردان و 45% آن در زنان رخ می دهد و شایعترین سن ابتلا به آن 15-45 سالگی است.
بروز تب مالت درایران درسال 1362 صد مورد به ازای هر 000/100 نفر جمعیت و درسال 1374 پنجاه و هفت مورد به ازای 000/100 نفر گزارش شده است. بالاترین میزان بیماری دركشور سال 1362 در استانهای مركزی و چهار محال و بخیتاری بین 5/0 تا 1% گزارش شده است.
پراكندگی بیماری درایران براساس آخرین آمارهای موجود 1374 به این شرح است:
1. استانهای با آلودگی شدید (بیش از 225 مورد درصد هزار):لرستان ، ایلام، همدان.
فایل ورد word بیماری تب مالت
فهرست
تب مالت
مقدمه 1
پیش گفتار 2
تب مالت 3
تاریخچه 4
اپیدمیولوژی 5
تب مالت بیماری مشترك بین انسان و دام 8
عامل بیماری 11
مخزن عفونت 12
عوامل زیست محیطی 13
راههای انتقال تب مالت 15
رژیم غذایی در تب مالت 18
درمان 21
داروها 22
منابع 23لینک کمکی