فایل ورد word مروری بر RUP و قابلیت های آن در تولید نرم افزار

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مروری بر RUP و قابلیت های آن در تولید نرم افزار دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مروری بر RUP و قابلیت های آن در تولید نرم افزار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مروری بر RUP و قابلیت های آن در تولید نرم افزار،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مروری بر RUP و قابلیت های آن در تولید نرم افزار :

موضوع : فایل ورد word مروری بر RUP و قابلیت های آن در تولید نرم افزار


توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد


چكیده
چه چیز می‌تواند یك پروسه تولید نرم‌افزار را توصیف كند؟ آیا منظور از پروسه، آماده‌سازی نرم‌افزار صرفاً برای ارائه در بازار است؟ مسلماً در هر كاری وجود یك سامانه و فرایند كاری ضروری است؛ ولی چه چیزی می‌تواند موجب ایجاد سرعت و كیفیت در فرایند تولید یك نرم‌افزارشود؟ لزوماً طراحی و پیاده‌سازی یك فرایند یكپارچه و منطقی می‌تواند چنین نتیجه‌ای در بر داشته باشد. بدین منظور امروزه از روشی استفاده می‌شود كه اصطلاحاً RUP نامیده می‌شود. به حداقل رساندن حجم پروسه تولید یك نرم‌افزار همزمان با حفظ كیفیت و صرفه‌جویی در زمان از مهمترین ویژگی‌های این روش می‌باشند. معمولاً برای یك شركت تولید نرم‌افزار، سرعت عمل به موقع برای پاسخ‌گویی به تقاضا و شرایط اجتماعی اهمیت دارد، اما گاهی این شتابزدگی سبب فدا شدن كیفیت می‌گردد. RUP با ارائه یك چارچوب منطقی علاوه بر تعیین زمانبندی مناسب، كیفیت مورد نظر تولید كننده و استفاده كننده نرم‌افزار را تأمین می‌نماید. در این مقاله ضمن مروری بر RUP به عنوان روش یكپارچه تولید نرم‌افزار، قابلیت‌های آن در افزایش سرعت تولید نرم‌افزار و حفظ كیفیت آن برشمرده می‌شوند.
كلیدواژه : RUP؛ UML؛ فرایند یكپارچه رشنال؛ Rational Unified Process؛ Unified Modeling Language
1- مقدمه
یك پروسه چابك، پروسه‌ای است كه همیشه آماده در آغوش كشیدن درخواستهای جامعه بوده و این درجه از سازگاری را دارا باشد. بنابراین منظور از سرعت عمل، فقط كاستن از حجم پروسه تولید نرم‌افزار یا سرعت ارائه آن به بازار نیست؛ بلكه منظور، انعطاف‌پذیری و حفظ کیفیت است. مطلبی كه در این مقاله قصد توضیح آن را داریم این است كه RUP 1 ساختاری پروسه‌ای (چیو 2000) است كه امكان انعطاف‌پذیری را برای تولید‌كنندگان نرم‌افزار فراهم می‌آورد.
منظور از RUP چیست؟ در این مقاله از چند منظر به RUP خواهیم پرداخت:
RUP یك پروسه تولید نرم‌افزار است.
RUP مجموعه‌ای از تجربیات بسیار عالی تولید نرم‌افزار را كه در عمل با آنها برخورد شده است، در خود دارد.
RUP همانند یك محصول نرم‌افزاری به بازار ارائه شده و به فروش می‌رسد با این تفاوت كه RUP اولین ساختار تولید نرم‌افزار را ارائه داده و گام نخست را در این زمینه برداشته است.
2- RUP چیست؟
با پیشرفت تكنولوژی‌های مرتبط با كامپیوتر، نیاز هر چه بیشتر به گسترش علم نرم‌افزاری نیز احساس می‌شد كه با پیدایش متدولوژیهای همانند SSADM 2 و روش آبشاری3 (چیو 2000) ‎آغاز شد. در ابتدا، این روشها مناسب بود و جوابگوی نیازهای آن زمان بودند ولی با افزایش داده‌ها و پیدایش مفاهیمی همچون شبكه، وب و غیره دیگر كارآیی لازم را جهت پیاده‌سازی و هدایت پروژه‌های نرم‌افزاری نداشتند. پس مفاهیم برنامه‌نویسی شیءگرا پا به عرصه وجود گذاشتند و در سال 1991 بطور جدی مورد مطالعه و بحث قرار گرفتند. استفاده از این روشها و متدهای برنامه‌نویسی، قدرت و انعطاف بسیاری را به برنامه‌ها داد و شركتهای نرم‌افزاری توانستند با كاهش هزینه‌ها و بهینه‌سازی كدهای خود، نرم‌افزارهای قویتری را به بازار عرضه كنند ولی این روش جدید نیز نیاز به مدیریت و یكپارچگی داشت. پس روشها و متدولوژیهای جدیدی مطرح شد كه شامل Booch، OMT، OSE و ... می‌باشند. در سال 2000 شركت Rational روشی را تحت عنوان RUP مطرح ساخت (گروه كاسمیك 2003ب) كه بعد از روش MSF شركت مایكروسافت به دنیای نرم‌افزار عرضه شد و امروزه از طرفداران بسیاری برخوردار است. فرایند یكپارچه Rational در اصل یك متدولوژی است كه در جهت كنترل و انجام پروژه‌های نرم‌افزاری در نظر گرفته شده است. در اصل این چارچوبی در جهت انجام صحیح و موفق پروژه‌های نرم‌افزاری می‌باشد كه كلیه مراحل انجام یك پروژه كه با معماری و آنالیز سازمان شروع شده و به تست نرم‌افزار و ارائه Gold Release ختم می‌شود را در بر می‌گیرد (گروه كاسمیك 2003 الف).
مروری بر RUP و قابلیت‌های آن در تولید نرم‌افزار
فایل ورد word مروری بر RUP و قابلیت های آن در تولید نرم افزار
فهرست مطالب
مروری بر RUP و قابلیت‌های آن در تولید نرم‌افزار 1
چكیده 1
1- مقدمه 2
2- RUP چیست؟ 3
3- خصوصیات RUP چیست؟ 7
4- دیدگاه اولیه درباره RUP 9
5- انعطاف‌پذیری RUP و انطباق با آن 14
6- نتیجه گیری 18
مراجع 19
پی‌نوشت‌ها 20لینک کمکی