فایل ورد word تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ها دارای 67 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ها :

موضوع : فایل ورد word تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ها


توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده چاپ می باشد


اهداف و موضوعات مورد بحث
در این فصل مباحث عمومى و مقدماتى تجزیه و تحلیل و طراحى سیستمها مورد بحث قرار مى‏گیرد. خواننده با مطالعه این فصل در مى‏یابد كه اصولاً سیستم چیست، چه خصوصیاتى دارد، داراى چه ابعادى است، چه انواعى دارد، ضرورت توجه به سیستم چیست و تحلیلگر سیستم كیست.
همچنین در این فصل پس از ارائه یك طبقه بندى براى انواع سیستمها، سیستمهاى مورد نظر این كتاب را كه سیستمهاى سازمانى- انسانى هستند مورد بحث قرار مى‏دهد و برخى از خصوصیات اینگونه سیستمها را برمى‏شمرد. سپس چگونگى پیدایش علم تجزیه و تحلیل سیستم و علومى كه شالوده این علم را تشكیل دادند، مورد بررسى مختصر قرار مى‏گیرد. پس از آن مطالبى كلى و كلیدى پیرامون فعالیتهائى كه در تجزیه و تحلیل سیستم انجام مى‏شود بیان شده و خواننده در مى‏یابد، اصولاً تجزیه و تحلیل سیستم چگونه انجام مى‏شود.
تفاوتهاى دیدگاهها از علم تجزیه و تحلیل و دیدگاه این كتاب از علم تجزیه و تحلیل سیستم و نیز ارتباط فراروند تجزیه و تحلیل و طراحى سیستم با فراروند مهندسى نرم‏افزار، در ادامه مورد بحث قرار خواهد گرفت و مهندسین نرم‏افزار جایگاه خود را در برخورد با مطالب این كتاب در مى‏یابند.
در انتها نیز مهمترین خصوصیت تجزیه و تحلیل سیستم كه رهیافتى بودن آن است مورد بحث قرار گرفته و اهدافى كه از تجزیه و تحلیل سیستم دنبال مى‏شود به همراه مفاهیم تفكر سیستمى به طور مختصر بیان مى‏شود.
نكات قابل توجه براى یادگیرى
این فصل، دید اولیه و اساسى را به خواننده براى ورود به مباحث اصلى كتاب كه در فصول آینده مطرح مى‏شود مى‏دهد و بسیارى از نكات كلیدى براى یادگیرى فصول آینده در این فصل مطرح مى‏شود. پیشنهاد مى‏شود كه مطالعه این فصل با دقت كافى انجام شود.
بحث پیرامون چگونگى پیدایش این علم، براى درك بهتر خواننده از مطالب و پیدا كردن دید كافى براى مباحث بعدى است. به خاطر سپردن جزئیات این مباحث لزومى ندارد. اما خواننده باید كلیات را تشخیص دهد.
سیستم كلمه‏اى است كه براى گوش اغلب ما آشنا است. از این عبارت هر روزه استفاده مى‏كنیم و یا به نحو غیر مستقیم با آن سر و كار داریم. با نگاهى گذرا به محیط اطراف خود، سیستمهاى مختلفى را مشاهده مى‏كنید. وقتى از خانه بیرون مى‏روید و وارد خیابان مى‏شوید، در خیابان اتومبیل‏ها محدوده خاصى براى حركت خود دارند و افراد پیاده نیز همینطور. اتومبیل‏ها در محدوده سواره رو از نیمه سمت راست مسیر حركت مى‏كنند. بدین ترتیب تصادفى بین اتومبیل‏هائى كه خلاف جهت یكدیگر حركت مى‏كنند رخ نمى‏دهد. میانه خیابان با خط سفیدى مشخص شده است. این خط در حالتهاى ممتد یا مقطع ایجاد مى‏شود و هر كدام از این حالتها، معناى خاصى براى رانندگان دارند. افراد پیاده در پیاده‏روئى كه معمولاً در دو حاشیه خیابان تعبیه شده حركت مى‏كنند. محل تقاطع مسیر افراد پیاده با خیابان بصورت خط كشى شده مشخص و براى رانندگان و عابران معناى خاصى دارد. اتومبیل‏ها براى حركت و توقف در خیابانها از مقررات خاصى تبعیت مى‏كنند. ...
همه آنچه كه گفته شد، از وجود سیستمى در مدیریت معابر و عابرین پیاده یا سواره حكایت مى‏كند. البته ما هر روزه با چنین سیستمى سروكار داریم، اما ممكن است با دید یك سیستم به آن نگاه نكنیم. اشتباه نكنید، این سیستم فقط مقررات راهنمائى و رانندگى نیست. بلكه این مقررات فقط بخشى از این سیستم را تشكیل مى‏دهد. عابرین، پلیس، اتومبیل‏ها، خیابانها، چراغهاى راهنمائى، تعاریف و پیش‏فرض‏ها، خطكشى‏ها و ... اجزاء دیگر این سیستم را تشكیل مى‏دهند و وقتى همه اینها دست به دست هم دهند و همه اجزاء، وظایف خود را به خوبى انجام دهند، آنوقت مى‏گوئیم این شهر سیستم عبور و مرور مناسبى دارد.
از خیابان عبور مى‏كنید و براى دریافت حقوق خود وارد بانك مى‏شوید. در محوطه بانك چندین كارمند در محل‏هاى خاصى كه طبق خصوصیات مشخص در كنار یكدیگر قرار گرفته حضور دارند. بر بالاى سر هر یك از كارمندان تابلوئى نصب شده و وظیفه هر یك را مشخص مى‏كند. هر یك از این كاركنان مشغول انجام دادن كار خاصى است. به باجه پس‏انداز مراجعه مى‏كنید و دفترچه خود را ارائه مى‏كنید. پس از رسیدن نوبت شما در صف انتظار، كارمند به مجموعه‏اى از كارت‏ها كه در كنار وى طبق نظم بخصوصى (كه شاید براى شما چندان مشخص نباشد) چیده شده است مراجعه و كارتى را خارج مى‏كند. سپس وى عملیاتى را روى كارت و دفترچه شما انجام داده و پس از پرسیدن مبلغى كه مى‏خواهید دریافت كنید، برگه‏اى از دفترچه رإ؛ؤؤ به شما مى‏دهد تا امضاء كنید. سپس وى پس از انجام عملیاتى دیگر، دفترچه را در جعبه باجه كنارى (صندوق) قرار مى‏دهد و ...
اینها هم همه نشانگر سیستم خاصى است كه در بانك مورد نظر حكم‏فرما است. گاهى اوقات در مقایسه بین دو بانك مختلف، مى‏گوئید فلان بانك كار را سریعتر انجام مى‏دهد یا بهمان بانك بهتر است. معیار شما براى بهتر بودن یك بانك چیست؟ احتمالاً خواهید گفت، انجام سریع‏تر كار، ارائه خدمات بیشتر، نظم، احترام و ادب كاركنان و ... اما در یك جمع بندى ممكن است به این نتیجه برسید كه بانكى كه سیستم بهترى داشته باشد، همه اینها را بدست خواهد آورد. پس بانكى بهتر است كه داراى سیستم بهترى باشد.
2-1-1- سیستمهاى پیچیده‏تر و متشكل از زیر سیستمها
سیستم عبور و مرور و سیستم بانك سیستمهائى هستند كه مكانیزم عملكرد آنها تا حد بسیار زیادى براى شما روشن است. اما شما ممكن است با سیستمهاى پیچیده ترى هم سروكار داشته باشید. بیائید به یك سفر شما با هواپیما نگاه كنیم.
فرض كنید قصد مسافرت دارید و مى‏خواهید از هواپیما براى مسافرت استفاده كنید. به دفتر مسافرتى خود مى‏روید و به كارمند مربوطه، زمان و مقصد سفر خود را اعلام مى‏كنید. وى با استفاده از كامپیوتر خود، نزدیك‏ترین زمان و مسیرهاى میانى را مشخص كرده و به شما اعلام مى‏كند. شما نیز یكى از پروازها را انتخاب كرده و وى بلیط این پرواز را با دریافت وجه مربوطه براى شما صادر مى‏كند. وى همچنین صدور بلیط شما را در سیستم كامپیوترى خود كه وصل به سیستم كامپیوترى مركزى هواپیمائى است، اعلام مى‏كند تا جاى شما در آن پرواز محفوظ بماند. در تاریخ مقرر به فرودگاه مى‏روید. ابتداى درب ورودى فرودگاه، كیف و ساك شما را در دستگاهى قرار داده و آنرا بازرسى مى‏كنند و شما را نیز مورد بازرسى بدنى قرار مى‏دهند. سپس به محل تحویل بار رفته از بین باجه‏هاى مختلف تحویل بار، شماره پرواز خود را در یكى از باجه‏ها شناسائى مى‏كنید و بلیط خود را به آن باجه ارائه كرده و بار خود را تحویل مى‏دهید. كارمندى كه در آن باجه ایستاده است، تكه‏اى از یك برچسب را بر دسته ساك شما چسبانده و تكه دیگرى را بر روى بلیط شما مى‏چسباند. اگر دقت كنید، شماره روى هر دو تكه برچسب یكسان است. سپس وى ساك شما را روى ریلى كه دهها ساك دیگر بر روى آن درحال حركت است قرار داده و ساك از محوطه خارج مى‏شود. او به شما كارت پروازى مى‏دهد كه با رنگ خاصى مشخص شده و شماره صندلى شما بر روى آن نوشته شده. شماره دیگرى نیز بر روى آن نوشته شده كه شماره سریال كارت‏ها است. ...
اگر بخواهیم به همین صورت تنها جزئیات سفر شما با هواپیما را شرح دهیم، سراسر این كتاب تنها به همین موضوع اختصاص پیدا خواهد كرد. همه این موارد نشان دهنده وجود زیر سیستمهاى مختلفى است كه در یك فرودگاه، پرواز هواپیماها را پشتیبانى و مدیریت مى‏كند. به عبارت دیگر، سیستم فرودگاه و هواپیمائى، از چندین زیر سیستم مختلف ساده یا پیچیده تشكیل شده است. یك زیر سیستم وظیفه ذخیره جا و صدور بلیط را بر عهده دارد. زیر سیستم دیگر بازرسى و امنیت پرواز، دیگرى كنترل بلیط و صدور كارت پرواز، دیگرى جمع‏آورى، حمل و توزیع بار. برخى دیگر از این زیر سیستمها عبارتند از

فایل ورد word تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ها
فهرست مطالب
تجزیه و تحلیل و طراحى سیستمها
1-1- سیستمها در محیط اطراف ما

2-1- انواع سیستمها، سیستمهاى سازمانى-انسانى

3-1- سیر تحول و پیدایش علم تجزیه و تحلیل سیستم

4-1- نگاهى كلى به فراروند تجزیه و تحلیل و طراحى سیستم

5-1- دیدگاهها از علم تجزیه و تحلیل سیستم

6-1- رهیافتى بودن تجزیه و تحلیل و طراحى سیستمها

7-1- اهداف عمومى تجزیه و تحلیل سیستم

8-1- تفكر سیستمى

1-1- سیستمها در محیط اطراف ما

1-1-1- سیستملینک کمکی