فایل ورد word نقش زیردریایی های ایران در امنیت خلیج فارس و دریای عمان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word نقش زیردریایی های ایران در امنیت خلیج فارس و دریای عمان دارای 104 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word نقش زیردریایی های ایران در امنیت خلیج فارس و دریای عمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word نقش زیردریایی های ایران در امنیت خلیج فارس و دریای عمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word نقش زیردریایی های ایران در امنیت خلیج فارس و دریای عمان :

موضوع : فایل ورد word نقش زیردریایی های ایران در امنیت خلیج فارس و دریای عمانتوضیح : این فایل به صورت ورد و آماده ی پرینت می باشدف


صل اول : طرح تحقیق


بخش اول: عنوان
پژوهش در مورد نقش زیر دریائی های ایران در امنیت خلیج فارس و دریای عمان


بخش دوم: مقدمه
امروزه در جهان گشاده و پهناوری زندگی می كنیم .اندیشه توانا و پیدایشگر بشری اعماق دریاها و آسمانها را تسخیر كرده و به بسیاری از مشكلات اسرار افرینش پی برده است. انسان خاكی توانسته است مقدار زیادی از مبانی علوم را تغییر داده و فرضیه هائی را كه سالیان دراز اساس كار دانشمندان بوده از عصری به عصر دیگر متحول سازد واقعیت این است كه جهان دائماً در حال تغییر و تحول بوده و آرزوهای دیرینه بشری یكی پس از دیگری تحقق یافته، به نحوی كه بشر دیروز امال و آروزهای بر باد رفته خود را بواسطه نبوغ بشری توانسته به آنچه كه طبیعت بطور وضوح او را از داشتن آن محروم نموده است دست یابد. امروز پرواز حتی بصورت سفر در فضا انجام می‎شود و قدرت محركه اتمی او را قادر نموده كه تقریبا بدون وابستگی به اكسیژن اتمسفر به زندگی در زیر آب بپردازد.
لذا به جهت اهمیت ویژه دریا در ابعاد مختلف نظامی - سیاسی- اقتصادی- فرهنگی برای كشور جمهوری اسلامی ایران نیروهای دریائی ارتش و سپاه باید از انعطاف پذیری ویژه ای برخوردار باشند و همواره باید آینده نگر بود كه آینده با چه سرعتی تغییر می كند، تا بتواند امادگیهای لازم برای پاسخ گویی قاطع به تهدیدات جواب داد.
با توجه به تغییرات بعمل آمده در توان رزمی كشورهای ساحلی خلیج فارس، نیروهای دریایی ارتش و سپاه باید قادر باشند كه از تمامیت ارضی كشور در ابهای جنوبی دفاع نماید.
لذا بر اساس این تفكر و اهداف متعالی انقلاب اسلامی و سابقه چند ساله در فعالیتهای دریایی و تجارب بدست آمده در جنگ تحمیلی (دریایی) و آگاهی از تجهیزات موجود یگانها و لمس مشكلات یگانها و همچنین علاقه مندی پژوهشگر، به موضوع اعلام شده از طرف دانشكده كنترل و فرماندهی، در مورد نقش زیر دریائی های ایران و خلیج فارس و دریای عمان، در حد توان هر چند ناچیز و ناقص جهت اهداف مورد نظر اقدام شود.

فصل اول

بخش سوم:
بیان مسئله:
آیا زیر دریائی های ایران باعث بوجود آمدن امنیت در منطقه می‎شود

بخش چهارم:
اهمیت مسئله:
یكی از مسائل مهمی كه برای كشور ما در حوزه خلیج فارس اهمیت دارد تأمین امنیت منطقه می‎باشد. خصوصا اینكه آن منطقه از نظر استراتژیك در جهان حائز اهمیت باشد خلیج فارس با دارا بودن ذخایر نفتی دنیا كه عامل بحركت در آوردن اقتصاد كشورهای صنعتی غرب می باشد و داشتن نقطه استراتژیكی تنگه هرمز كه گلوگاه این شریان حیاتی با سایر نقاط جهان می باشد حائز كمال اهمیت می‎باشد.
برای جمهوری اسلامی ایران كه بیشترین خط ساحل را در شمال خلیج فارس و دریای عمان دارا می‎باشد و همچنین تمامی صادرات نفتی خود را از طریق پایانه های نفتی در این منطقه انجام می‎دهد و علاوه بر آن اغلب واردات خود را از طریق بنادر در جنوبی انجام می‎دهد ثبات و امنیت این منطقه دارای كمال اهمیت می‎باشد.
متاسفانه تجارب حاصله در طول جنگ تحمیلی حاكی از آن بود كه ایادی نظامهای استكباری از هیچگونه تلاش در جهت تهدید این منافع و نا امن كردن منطقه در جهت تضعیف جمهوری اسلامی ایران فروگذار نكردند. جهت مقابله با تجاوزات دشمن علاوه بر بكارگیری تجهیزات موجود در نیروی دریایی كشور اعم از ارتش وسپاه و نبودن یك عامل كنترل كننده مطمئن جهت كشتیرانی و بر حذر داشتن تردد كشتیهای دشمن همواره حس می گردد كه یگانهای زیر سطحی بصورت مكمل و همراه با یگانهای سطحی كشور توانسته در منطقه خلیج فارس و دریای عمان این سیادت دریایی را انجام دهد.
فصل دوم: ادبیات تحقیق

بخش اول: وضعیت ژئوپولتیك خلیج فارس و دریای عمان
بخش دوم: اهمیت تنگه هرمز
بخش سوم: مسئله جزایر ابوموسی- تنب بزرگ و تنب كوچك
بخش چهارم: تاریخچه سخت زیردریائی
بخش پنجم: كاربرد زیردریائی در جنگ اول و دوم جهانی
بخش ششم: مشخصات فنی زیردریائی
بخش هفتم: انواع زیر دریایی و مقدورات آن
بخش هشتم: اهمیت زیر دریائی
بخش نهم: ماموریت نیروی دریائی ارتش و سپاه
بخش دهم: مشخصات ونوع زیردریائی های ایران


فایل ورد word نقش زیردریایی های ایران در امنیت خلیج فارس و دریای عمان
فهرست مطالب


عنوان صفحه
فصل اول 1
بخش اول: عنوان 1
بخش دوم: مقدمه 2
بخش سوم: بیان مسئله 4
بخش چهارم: اهمیت مسئله 4
فصل دوم: ادبیات تحقیق 6
بخش اول: وضعیت ژئوپولتیك خلیج فارس و دریای عمان 7
بخش دوم: اهمیت تنگه هرمز 30
بخش سوم: مسئله جزایر ابوموسی- تنب بزرگ و تنب كوچك 33
بخش چهارم: تاریخچه سخت زیردریائی 43
بخش پنجم: كاربرد زیردریائی در جنگ اول و دوم جهانی 45
بخش ششم: مشخصات فنی زیردریائی 47
بخش هفتم: انواع زیر دریایی و مقدورات آن 61
بخش هشتم: اهمیت زیر دریائی 65
بخش نهم: ماموریت نیروی دریائی ارتش و سپاه 68
بخش دهم: مشخصات ونوع زیردریائی های ایران 70
فصل سوم: روش اجرائی تحقیق 73
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل 76
فصل پنجم: خلاصه تحقیق و پیشنهادات و تعاریف و اصطلاحات 87
منابع و مأخذ 92
لینک کمکی